با این روش دچار چسبندگی رحم نمی شوید!

هسیتروسکوپی روشی مناسب برای تشخیص و درمان بیماری‌های داخل رحم (آندومتر) است و در گذشته، قبل از اینکه روش هسیتروسکوپی وجود داشته باشد، پزشکان از فضای داخل رحم بی‌اطلاع بودند و کورتاژ تشخیصی انجام می‌دادند که با با این روش نمی‌توان پولیپ یا فیبروم‌ها را برداشت و چسبندگی‌ها را آزاد کرد ولی امروزه با دستگاه هیستروسکوپ می‌توان وارد فضای رحم شد و ۱۰۰درصد بیماری‌های آن را تشخیص دهیم و درمان کنیم.


این در حالی است که پیش از این فضای داخل رحم دچار بیماری‌های مختلفی از جمله خونریزی‌های طولانی و شدید بر اثر داشتن پولیپ یا فیبروم می‌شدند که این امر پزشکان را در تشخیص و درمان دچار اشتباه می‌کرد ولی امروزه با هیستروسکوپ می‌توان این بیماری‌ها را به راحتی تشخیص داده و درمان کرد و علاوه بر آن می‌توان با هیستروسکوپ پولیپ یا فیبروم را بدون نیاز به جراحی بزرگ بیرون آورد.
در بعضی مواقع فضای داخل رحم دچار چسبندگی می‌شود که این عارضه می‌تواند به دنبال کورتاژهای غیر قانونی، خشن یا به دنبال عفونت‌ها مخصوصاً سل به وجود آید؛ در این مورد زنان نمی‌توانند قاعدگی داشته باشند و علاوه بر این، باردار هم نمی‌شوند.

ولی با استفاده از دستگاه هیستروسکوپ می‌توان به قسمت‌های داخل رحم دسترسی پیدا کرد و نقاطی را که چسبندگی دارند کاملا آزاد و فضای داخل رحم را بازسازی کرد به گونه‌ای که فرد مورد نظر بتواند قاعدگی و بارداری طبیعی داشته باشد.
در مواقعی که مخاط رحم بیش از حد ضخامت پیدا می‌کند و باعث خونریزی می‌شود یا زمانی که فضای داخل رحم (آندومتر) دچار سرطان می‌شود می‌توان به وسیله هیستروسکوپی مشکل بیمار را تشخیص داده و بهترین راه درمان را در پیش گرفت.

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *