با این روشهای ساده متحول شوید

۱) شکر کردن
سعی کنید تمرکز خود را بر داشته‌هایتان نگه دارید نه بر چیزهائی که ندارید به فرصت‌ها و نکات مثبت فکر کنید نه مشکلات و به‌خاطر هر چیز کوچکی (از داشتن ناخن و دندان گرفته تا موفقیت‌های بزرگ) خدا را شکر کنید. 
(شکر نعمت، نعمتت‌ افزون کند).

۲) به شکل شناخته نشده در حق دیگران محبت کنید.
سعی کنید هر روز در حق کسی لطفی بکنید. اطمینان حاصل کنید که آن شخص نفهمیده شما آن کار را انجام داده‌اید. چنان‌چه کسی پی برد او را تشویق کنید تا محبت و لطفی در حق شخص دیگری انجام دهد.

۳) دفتر یادداشتی برای خود درست کنید.
احساسات و افکار خود را بنویسید. بخشی برای شکر‌گزاری درست کنید و به خاطر تمام چیزهائی که می‌توانید شکرگزار باشید را یادداشت کنید. (انسان باید به خاطر هر چیزی که امکان دهد حتی یک نفر از داشتن آن محروم باشد، شکرگزار باشد.)

۴) هر روز یک موفقیت را جشن بگیرید.
هرگز بدون جشن گرفتن برای چیزی که در آن به‌دست آورده‌اید حتی برای چیزهای خیلی کوچک به خواب نروید. جشن گرفتن لزوماً به معنای مهمانی دادن نیست بلکه هورا کشیدن و داد و فریاد راه انداختن و با نشاط و شور و حال بودن، خود جشن گرفتن است.

۵) لیستی درست کنید حاوی ۱۰۰ مورد که می‌خواهید تا قبل از این‌که از دنیا بروید انجام دهید.
از همین فردا شروع کنید. هرکدام را که انجام می‌دهید خط بزنید. حداقل سالی یک‌بار آن را بررسی کنید و اگر لازم شد به آن اضافه کنید.

۶) نقل قول‌های الهام‌بخش از بزرگان را بخوانید.
حداقل روزی یک جمله بخوانید. خود جملات را درک کنید و در طول روز آن را به کار ببرید. جملات خود را بنویسید و آنها را چاپ کنید.

۷) خود را با رنگ‌ها احاطه کنید.
هر رنگی ارتعاش مخصوص خود را دارد. هر روز رنگی را انتخاب کنید. سعی کنید آن رنگی بپوشید، غذاهای آن رنگی بخورید، نوشیدنی آن رنگی بنوشید و هرجا آن رنگ را دیدید به آن توجه کنید. با جوهر زندگی بر کاغذهای رنگی بنویسید و رویاهای رنگی ببینید.

۸) حداقل روزی یک‌بار یک نفر از اعضاء خانواده یا دوستان خود را در آغوش بکشید.
تحقیقات نشان داده است افرادی که در زندگی خود بیشتر در آغوش کشیده شده‌اند افراد موفق‌تری هستند. به دلایل مختلف این اتفاق می‌اتواند رخ دهد. احساس امنیت و حمایت و دوست داشته شدن بر سلامت شخص هم تأثیر می‌گذارد.

۹) هر یک تومانی را بردارید و خدا را شکر کنید.
برای پول احترام قائل باشید. احترام به یک چک یک میلیون تومانی با احترام به یک ده تومانی نباید فرقی داشته باشد. پول، پول است. پیدا کردن پول بر روی زمین را هدیه‌ای در نظر بگیرید. به دنیا نشان دهید که آماده پذیرفتن هر پولی که می‌خواهد بر سر راهتان بیاندازد هستید.

۱۰) با غریبه‌ها صحبت کنید.
یادتان باشد که خود شما تک‌تک افراد را براساس چیزهائی که خواسته‌اید به زندگیتان جذب می‌کنید. دریابید که چرا آنها در زندگیتان هستند. سئوال کنید به جواب‌ها گوش کنید. سعی کنید نور انسان‌ها و افرادی که ملاقات می‌کنید را ببینید.

۱۱) هر روز با صدای بلند آواز بخوانید و موسیقی گوش کنید. می‌توانید زیر دوش یا در ماشین بخوانید.
ظرفیت حنجره خود را امتحان کنید. با اشتیاق این کار را انجام بدهید. همیشه برای فرزندانتان آواز بخوانید و با آنها بخوانید بهتر است سرود ملی کشور را بدانید و آن را بخوانید.

۱۲) ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را انجام دهید.
ورزش با بالا بردن سطح اکسیژن خون باعث سرحالی و پرانرژی بودن می‌شود. هم‌چنین باعث تولید هورمون اندروفین می‌شود که ضدافسردگی است و باعث شادابی می‌شود امکان دعوا و مرافعه و عصبانی شدن برای شخصی که ورزش کرده است و اندروفین در خونش ترشح شده است حداقل تا ۴ ساعت بعد غیرممکن است.

۱۳) هر روز صبح به تصویر خود در آینه بگوئید دوستت دارم.
هم‌چنین می‌توانید جملات مثبتی اضافه کنید مثل صبح به‌خیر یا تو زیبائی. این روش بسیار خوبی برای شروع روزتان است و به خاطر می‌آورید که خود مسئول دوست داشتن خودتان هستید.

۱۴) هر روز بخندید.
خنده واقعاً بهترین درمان است. فیلم‌های کمدی نگاه کنید. یکی از آن کتاب‌ها یا تقویم‌هائی بخرید که برای هر روز یک جک دارند. لطیفه تعریف کنید. کتاب‌ها و مجلات خنده‌دار بخوانید. به داستان‌های خنده‌دار سایرین گوش کنید. خنده تأثیری مشابه ورزش دارد زیرا اکسیژن وارد خون می‌کند و سیستم را سرشار از اندروفین می‌کند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *