بازی با گوشی موبایل باعث نزدیک بینی کودکان می شود!

گوشی موبایل و تبلت علاوه بر عوارضی مانند امواج خطرناک الکترومغناطیس باعث نزدیک بینی کودکان نیز می شود.

بازی‌های رایانه‌ای، بازی با تبلت و گوشی موبایل، تولد کودکان در تابستان و داشتن مادران دارای تحصیلات سبب ابتلا کودکان به نزدیک بینی می‌شود!

به نقل از گاردین، پژوهشگران «دانشگاه کینگز لندن» در مطالعه اخیر خود دریافته‌اند که ارتباطی میان عوامل محیطی و افزایش نزدیک بینی کودکان وجود دارد و به همین دلیل باید کودکان تشویق شوند که بخشی از وقت خود را به بازی در خارج از منزل بگذرانند زیرا این کار خطر ابتلای آن ها به نزدیک بینی را کاهش می‌دهد.

بازی با گوشی برای کودکان، عوارض بازی با گوشی برای کودکان

اگر قرنیه نسبت به اندازه چشم انحنای بیشتری داشته باشد یا اندازه چشم نسبت به انحنای قرنیه بیشتر از حد معمول باشد، نزدیک‏ بینی ایجاد می‏ گردد. درنتیجه نور وارده به چشم بصورت دقیق بر روی شبکیه متمرکز نمی‏ شود و وضوح تصاویر کاهش می‏ یابد. واژه نزدیک بینی بدین معناست که شما می توانید اشیای نزدیک را واضح ‏تر از اشیای دور ببینید. البته اشیای نزدیک در فاصله متناسب با نمره چشم واضح دیده می‏ شود. برای مثال فردی که دو نمره نزدیک بینی دارد، اشیا را در فاصله ۵۰ سانتی‏متری از چشم واضح می بینید. افرادی که کمتر از سه نمره نزدیک بینی دارند، این امتیاز را دارند که بدون عینک اشیای نزدیک را واضح می‏ بینند. بسیاری از افراد نزدیک‏ بین در هنگام مطالعه از عینک استفاده نمی‏ کنند.

نزدیک بینی تقریبا در تمام دنیا در حال افزایش است و تبدیل به یک وضعیت اپیدمیک در شرق آسیا شده است. بنابر پیش بینی‌های پژوهشگران، حدود ۹۰ درصد از نوجوانان و بزرگ سالان چینی مبتلا به نزدیک بینی هستند.مطالعات متعدد نشان داده است در کودکانی که وقت بیشتری را در خارج از منزل می‌گذرانند، خطر ابتلا به نزدیک‌بینی کمتر است. همچنین پژوهشگران دریافته‌اند علت این موضوع نور فضای باز است.

“کتی ویلیامز” (Katie Williams)، نویسنده این مطالعه گفت: در برخی موارد افراد نمی‌توانند فصل تولد کودکان خود را تعیین کنند اما زمانی‌که کوکان آن ها بزرگ می‌شوند والدین باید بگذارند آن ها زمان‌هایی را به فعالیت در خارج از منزل نیز بگذرانند زیرا ماندن بیش از حد کودکان در خانه، خطر ابتلای آن ها به نزدیک بینی را افزایش می‌دهد همچنین هر چه سطح تحصیلات مادران بالاتر باشد، احتمال نزیک بینی کودکان آن ها ۳۳ درصد بیشتر است. این امر می‌تواند به دلیل ارتباط ژنتیکی بین هوش و نزدیک بینی یا عوامل ژنتیکی یا اجتماعی مانند طبقه اجتماعی، ثروت و تشویق باشد.

منبع خبر : برگرفته از seemorgh

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *