این میوه درمان همه ی دردهاست

سیب دوست دستگاه هاضمه است. اسیدهای موجود در سیب اسیدیته محیط معده را تنظیم می كند و به هضم پروتئین ها و چربی در معده كمك شایانی می كند. سیب تصفیه كننده ای عالی است و عملكرد كبد و دستگاه دفع ادرار را تقویت كرده، به دفع اسید اوریك از بدن كمك می كند.
این ویژگی ها علت مفید بودن سیب برای ناراحتی های كبدی، كلیه و مثانه، سوءهاضمه، مشكلات روده ای، زخم های دستگاه گوارشی، آرتروز و نقرس را روشن می كنند.
سیب میوه ای ملین است و این خاصیت آن به سبب پكتین موجود در آن است كه به خروج مواد زائد از بدن كمك می كند. سیب برای درمان اسهال نیز مفید است و چنانچه بدون پوست مصرف شود و به ویژه برای درمان اسهال مربوط به دندان درآوردن كودكان موثر است.
تحقیقات جدید نشان می دهد سیب و آب سیب دشمنی قوی برای ویروس ها هستند. كسانی كه بیشتر سیب می خورند كمتر به سرماخوردگی یا سایر عفونت های تنفسی دچار می شوند. خوردن دو تا سه عدد سیب در روز می تواند تا اندازه چشمگیری كلسترول خون (به ویژه در زنان) و فشار خون را كاهش دهد. خوردن سیب برای افرادی كه به دیابت مبتلا هستند نیز مفید است و قند خون را تنظیم می كند.
خواص درمانی سیب از قرن ها پیش و در یونان و روم باستان نیز شناخته شده بود. در اساطیر یونانی از سیب با طعمی به شیرینی عسل و به عنوان درمانی برای تمام بیماری ها یاد شده است.
به صورت سنتی نیز از سیب برای كمك به درمان آنفلوآنزا، تب، ناراحتی های تنفسی، بیماری های قلبی و بی خوابی همچنین پاك كردن حلق و سینه از ترشحات و خلط و به طور كلی تسریع در بهبودی در طول دوران نقاهت پس از بیماری ها استفاده می شده است. همچنین سیب رنده شده خام را به عنوان مرهمی برای دردهای چشمی بر روی چشم ها قرار می دادند. سیب پخته نیز از فواید زیادی برخوردار است. خوردن سیب پخته از قدیم به عنوان یك آرامبخش و برای داشتن خوابی راحت و آسوده توصیه شده است. مخلوط یك به یك سیب پخته و روغن زیتون را نیز برای تسكین زخم های طولانی مدت توصیه می كردند. سیب حاوی مواد ضدسرطان است و پكتین موجود در آن قادر است به فلزات سمی موجود در بدن چسبیده و فلزاتی چون جیوه و سرب را از بدن دفع كند. از این رو سیب میوه ای مفید برای حفاظت از بدن در برابر اثرات سوء آلودگی های محیطی مدرن و نیز ویروس ها و بیماری های قدیمی است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *