این ادویه شگفت انگیز حافظه شما را افزایش می دهد!

مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد فعال در زردچوبه به نام کورکومین می تواند اثرات مثبتی روی حافظه کوتاه یا بلندمدت بزرگ سالان شصت تا هشتاد و پنج سال بگذارد. برای آشنایی بیشتر با ادویه ای که می تواند تنها ظرف یک ساعت سبب افزایش حافظه شما شود.

تحقیقاتی که در دانشگاه تکنولوژی سوینبرن در ملبورن استرالیا انجام شد نشان داد که مصرف مکمل کورکومین پس از یک ساعت اثرات خود را روی حافظه می گذارد. آن ها تست های متعددی روی شرکت کنندگان انجام دادند و مشخص شد که کورکومین در خلق و خو، خون و مهارت های شناختی اثرات سریع و بلند مدتی می گذارد. تنها یک ساعت بعد از مصرف شرکت کنندگان بهبود قابل توجهی در حافظه خود نشان دادند.

شرکت کنندگان نتایج بهتری بعد از مصرف متداول ۴ هفته ای مکمل کورکومین نشان دادند. مشخص شد که آن ها در سطح انرژی خود، میزان آرامش و عملکرد حافظه پیشرفت مثبتی داشته اند. حتی استرس، خستگی و ناراحتی های این چنینی نیز با درمان طولانی مدت مکمل کورکومین بهبود یافته است. کاهش کلسترول هم از جمله مواردی بود که بعد از مصرف کورکومین در بدن مصرف کنندگان رخ داد.

بیماران آلزایمری با علائم شدید از جمله زوال عقل، تحریک پذیری، بی قراری، اضطراب و بی تفاوتی با مصرف مکمل کورکومین توانستند به بهبودهای قابل توجهی دست یابند. مطالعات انجام شده روی داوطلبان که ۷۶۴ میلی گرم زردچوبه با مقدار استاندارد ۱۰۰ میلی گرم کورکومین به طور روزانه مصرف می کردند و به مدت ۱۲ هفته آن را ادامه دادند، مشخص شد که علائم آلزایمر در این بیماران کاهش یافته است. همچنین هیچ گونه علائم منفی نیز مشاهده نشده است.

نتایج به دست آمده روی مکمل کورکومین با برند Longvida امتحان شده است، با این حال برندهای دیگر نیز در صورتی که مرغوب باشند می توانند همین نتایج را در پی داشته باشند. توصیه من این است که افراد مبتلا به اختلالات مغزی روزانه ۴۰۰ میلی گرم کورکومین را در سه نوبت مصرف کنند. البته قبل از آن مشورت با پزشک لازم است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *