ایا عفونت زن به مرد منتقل می شود؟!

برای پیشگیری از ابتلا به این عفونت، بهتر است تا زمانی که خود یا شریک جنسی تان کاملا درمان نیافته اید و علائم بیماری کاملا برطرف نشده اند، اقدام به رابطه جنسی نکنید…

انتقال عفونت قارچی از زن به مرد

زمانی که شما دچار عفونت یا التهاب واژن هستید و رابطه جنسی برقرار می کنید، این عمل می تواند برایتان همراه با درد و ناراحتی باشد و علائم عفونت را نیز شدت بخشد.

اگر عفونت شما در اثر بیماری های منتقله جنسی ایجاد شده باشد، ممکن است که این عفونت را در رابطه جنسی، به شریک خود نیز انتقال دهید.

اگر دچار نوعی عفونت قارچی مزمن به نام کاندیدیازیس (candidiasis) باشید، در صورت صلاحدید پزشک می توانید بدون نگرانی از بدتر شدن علائم، رابطه جنسی برقرار کنید. البته به شرط این که در حین مقاربت و نزدیکی، درد و ناراحتی خاصی نداشته باشید.

شایع ترین علل عفونت های واژن عبارتند از:

عفونت قارچی (کاندیدیازیس)
واژینوز باکتریال (نوعی عفونت خفیف باکتریایی)
 تریکومونیازیس (نوعی بیماری مقاربتی که توسط ارگانیسم های کوچکی به نام تریکوموناس واژینالیس به وجود می آید.)
عفونت های قارچی و واژینوز باکتریال، جزو بیماری های مقاربتی و عفونت های منتقله از راه جنسی نیستند. اما داشتن شرکای جنسی جدید، می تواند خطر بروز واژینوز باکتریال را افزایش دهد.

با این حال، تریکومونیازیس نوعی بیماری مقاربتی است. برای پیشگیری از ابتلا به این عفونت، بهتر است تا زمانی که خود یا شریک جنسی تان کاملا درمان نیافته اید و علائم بیماری کاملا برطرف نشده اند، اقدام به رابطه جنسی نکنید.

منبع خبر : برگرفته از salamati24

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *