ایا خوردن نودل در بارداری ضرر دارد؟!

نودل در بارداری، بخورم یا نه؟

ایا خوردن نودل در بارداری ضرر دارد، خوردن نودل در بارداری، مصرف نودل در بارداری

مادران باردار به این دلایل نودل نخورند!

مصرف نودل در بارداری، چاقی، سوء هاضمه، سرطان، سقط جنین و … بسیاری از بیماری های دیگر را برایتان به ارمغان می آورد و این امر به خاطر مواد تشکیل دهنده آن است که در  این مطلب آنان را مورد بررسی قرار می دهیم:

نودل فوری در بارداری بیش از آنچه تصور می‌کنید برای سلامتی‌تان ضرر دارد.
سایت «وب ام دی» با اشاره به تایید مضرات نودل فوری برای سلامتی، هشت دلیل اصلی برای توجیه سالم نبودن این ماده غذایی آورده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف نودل فوری به طور قابل توجهی خطر بروز برخی بیماری‌ها و امراض مزمن را به ویژه در گروه‌های خاصی از افراد، مثل مادران باردار و کودکان و سالمندان افزایش می‌دهد.

مصرف این ماده خوراکی می‌تواند با خطر ابتلا به بیماری‌های مزمنی نظیر امراض قلبی، دیابت و حتی سکته مغزی مرتبط باشد. به گزارش ایسنا به نقل از استریت، هشت دلیل مضر بودن نودل فوری برای سلامتی به شرح زیر است:

نودل چربی خونتان را در بارداری زیاد می کند!

یک بسته ۸۵ گرمی نودل حاوی ۱۴٫۵ چربی است و چربی اشباع شده ناسالم ۶٫۵ گرم آن را تشکیل می‌دهد که یک سوم بیشتر از میزان مجاز مصرف روزانه است.

نودل ارزش غذایی ندارد!

عدم برخورداری نودل از پروتئین و مواد معدنی: به سختی می‌توان ارزش غذایی در این ماده خوراکی مشاهده کرد. میزان ویتامین C ،A و کلسیم در آن صفر است. نودل تنها حاوی چهارم گرم پروتئین و ۱۰ درصد آهن است که برای تامین نیاز بدن بسیار اندک است.

وجود انواع طعم دهنده‌ها در نودل مضر است!

پودر‌های طعم دهنده به کار رفته در نودل از نمک، قند، ادویه و «مونوسدیم گلوتامات» ساخته شده که بیشتر آنها برای سلامتی ضرر دارند.

نمک زیاد نودل فشار خون شما را در بارداری بالا می برد!

نودل فوری حاوی مقدار بسیار بالایی سدیم است که با مصرف هر بسته آن ۴۱ درصد از میزان نمک مجاز بدن در روز تامین می‌شود. بیشتر سدیم موجود در این ماده خوراکی از طعم‌دهنده‌های آن ناشی می‌شود.

 وجود ماده شیمیایی بیسفنول A در نودل برای جنین مضر است!

این ماده شیمیایی در بسته بندی نودل استفاده می‌شود و بر مسیری که هورمون‌ها پیام‌ها را به سراسر بدن می‌فرستند تاثیر مختل‌کننده می‌گذارد.

کالری زیاد نودل باعث افزایش وزن در بارداری می شود!

یک بسته از نودل به عنوان دو وعده غذایی به لحاظ جذب کالری به حساب می‌آید. یک بسته کامل این خوراکی حاوی ۴۰۰ کالری است.

شیوه ناسالم آماده‌سازی نودل!

برای اینکه بتوان بسته‌های حاوی نودل را برای چند ماه نگهداری کرد تولیدکنندگان آن را در روغن سرخ می‌کنند که برای سلامتی مضر است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف نودل فوری برای دو تا سه بار در طول هفته با ابتلا به این سندرم ارتباط دارد که می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌ها همچون دیابت و سکته مغزی را افزایش دهد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *