ایا استفاده از کاندوم تاریخ گذشته ضرر دارد؟!

کاندوم های تاریخ گذشته عوارضی مثل افزایش ریسک بارداری های ناخواسته و بیماری های مقاربتی در بر دارد و در نتیجه کارایی آن که پیشگیری از بارداری یا بیماری است، کاهش پیدا می کند، تاریخ انقضا کاندوم در محیط خشک و خنک ۳ تا ۵ سال است…

کاندوم های تاریخ گذشته معمولا خشک و شکننده هستند، بنابراین خطر سوراخ شدن آن ها حین رابطه جنسی بسیار زیاد است. این اتفاق افزایش ریسک بارداری های ناخواسته و بیماری های مقاربتی می گردد.

ایا استفاده از کاندوم تاریخ گذشته ضرر دارد، خطر کاندوم تاریخ گذشته

کاندوم های مردانه که تاریخ مصرف آن ها هنوز تمام نشده باشد را می توانید هر زمانی که رابطه برقرار می کنید استفاده کنید و تاثیر گذاری آن ۹۸ درصد می باشد. هیچ فردی حاضر به استفاده از کاندوم هایی که تنها قدرت آن ها ۸۵ درصد می باشد، نیست.

اگر کاندوم تاریخ گذشته باشد این اعداد و درصد ها نیز کاهش پیدا خواهند کرد.
متوسط تاریخ انفضای یک کاندون ۳ تا ۵ سال می باشد، که این بستگی به کارخانه سازنده و طریقه ی نگه داری از آن ها دارد. در ادامه این مقاله مطالعه خواهید کرد گه چرا تاریخ انقضا مهم است و چگونه می توان با ایمنی و امنیت خاطر بیشتری از آن استفاده کنید و چگونه می توانید از آن ها نگه داری کنید و ….

چرا کاندوم تاریخ انقضا دارد؟
کاندوم مانند تمام محصولات پزشکی دارای تاریخ انقضا یا مصرف می باشد. عوامل موثری، بر چرا و چگونگی تاریخ مصرف آن ها تاثیر می گذارند.

نگه داری:
نگه داری از آن ها برای مدت زمان طولانی در بسته، کیف یا جعبه دستکش می تواند به آن ها آسیب وارد کند. این دلیلی است که چرا باید کاندوم را در جایی ایمن نگه داری کرد، قطعا نه در حمام یا توالت. کاندوم را باید دور از حرارت، رطوبت و اشیا تیز نگه داری کرد.

مواد:
نوعی موادی که شما استفاده می کنید می تواند به تمام شد تاریخ مصرف کاندوم سرعت ببخشد. مواد طبیعی مثل چرم طبیعی می تواند مواد موجود در کاندوم از جمله لاتکس آن را تجزیه کند.

افزودنی ها:
افزودنی های شیمیایی مانند اسپرم کش ها می توانند طول عمر کاندوم را چند سال کاهش دهند. اسپرم کش ها دو سال از طول عمر کاندوم را کاهش می دهد و لاتکس آن را از بین خواهد برد.
هنوز مشخص نیست که طعم دهنده ها می توانند بر تاریخ انقضا تاثیر بگذارند یا نه. اگر هرگونه رطوبت، نم یا نشانه ی از قبل استفاده شده در کاندوم مشاهده کردید آن را دور بیندازید و از کاندوم جدیدی استفاده کنید.

آیا نوع کاندوم مهم است؟
اگر کاندوم به خوبی نگهداری شده باشد، نرخ تاریخ انقضای آن به موادی که در تهیه آن به کار برده اند بستگی خواهد داشت و اگر در تولید آن از افزودنی ها استفاده کرده باشند طول عمر آن نیز کاهش یافته است.

لاتکس و پلی یورتان:
کاندوم لاتکس و پلی یورتان طبیعی دارای طول عمر طولانی هستند و نسبت به دیگر انواع کاندوم ها در برابر نشتی مقاوم تر می باشند.
یک کاندوم وقتی که با مواد اسپرم کش بسته بندی شده باشد، دارای طول عمری کمتر از ۳ سال می باشد.
اگرچه اسپرم کش ها واقعا ابزاری مفید برای جلوگیری از بارداری های نا خواسته می باشند اما لاتکس و پلی یورتان موجود در کاندوم را به خطر می اندازند.

پلی ایزوپرین:
پلی ایزو پرین را در پشت کاندوم های لاتکس قرار می دهند. کاندوم هایی که با این نوع تهیه می شوند اگر تحت نگهداری صحیحی قرار بگیرند می توانند تا سه سال بدون آسیبی باقی بمانند اگرچه مواد افزونی طول عمر آن ها را کاهش می دهد.

کاندوم های طبیعی و غیر لاتکس:
کاندوم های طبیعی بدون لاتکس که از پوست حیوانات تهیه می شوند، طول عمر کوتاه تری دارند. از روزی که در کارخانه تولید می شوند تنها یک سال تاریخ انقضا دارند. هنوز مشخص نیست که آیا اسپرم کش ها و مواد افزودنی به تاریخ انقضای آن ها تاثیر می گذار یا نه. باید توجه داشته باشید که این نوع کاندوم ها نسبت به بیماری های مقاربتی مقاوم نمی باشند.

آیا نحوه نگه داری بر تاریخ انقضا کاندوم تاثیر خواهد گذاشت؟
نگه داری کاندوم در محیط گرم، رطوبتی ممکن است که بر عملکرد آن ها نیز تاثیر بگذارد.
اگرچه برخی از افراد فکر می کنند که این نوع کاندوم را می توان در کیف دستی یا کیف پولی مدام همراه خود داشت، اما این نوع نگه داری صحیح نمی باشد.

کاندومی که در محیط گرم نگه داری می شود خشک می گردد و استفاده از آن دشوار می شود و بازدهی آن را کاهش می دهد. به جای قرار دادن در کیف می توان از جعبه کاندوم استفاده کنید.

آیا استفاده از کاندوم تاریخ گذشته مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟
اگر کاندوم تاریخ گذشته در محیطی خنک و خشک نگهداری شده باشد باز هم می توان از آن استفاده کرد. اما اگر می توانید از بین کاندوم تاریخ گذشته و تاریخ دار را یکی را انتخاب کنید بهتر است که از مورد دوم استفاده کنید.

منبع خبر : برگرفته از alodoctor

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *