گیر کردن کاندوم در واژن

اگر کاندوم در واژن جا بماند چه کنیم؟ | گیر کردن کاندوم در واژن

کاندوم ها یکی از رایج ترین لوزام و راههای پیشگیری از بارداری است. گاهی ممکن است کاندوم داخل واژن گیر کند و یا به دلیل از بین رفتن نعوظ بعد از انزال خارج شود و داخل واژن بماند. عوارض جا ماندن کاندوم‌ در واژن چیست؟، اگر کاندوم در واژن جا بماند چه کنیم؟، گیر کردن کاندوم در واژن چه مشکلاتی می تواند ایجاد کند؟

اگر چیزی در واژن بماند چه کنیم؟

بهترین راهکار این است که ۱۰ – ۱۵ دقیقه بعد از رابطه جنسی صبر کنید. این زمان برای برگشتن واژن تان به حالت عادی لازم است و در این حالت دسترسی به جسم خارجی بسیار راحت تر از زمانی است که به خاطر رابطه جنسی اندامتان پر از خون و حجیم شده است. حالا یک نفس عمیق بکشید، بدنتان را ریلکس کنید و دو انگشت خود را برای رسیدن به جسم خارجی در واژن ببرید. اگر نتوانستید به پزشکتان مراجعه نمایید، آن ها به راحتی می توانند این کار را برایتان انجام دهند.

مطلب پیشنهادی: چگونه بفهمیم که چه سایز کاندومی برای ما مناسب است؟

در صورت جا ماندن کاندوم در واژن چه کنیم؟

به محض اینکه متوجه شدید کاندوم داخل واژن گیر کرده و  باید رابطه را متوقف کنید. ابتدا باید آرامش خود را حفظ کنید. با کشیدن یک نفس عمیق شروع کنید و وحشت زده نشوید. این اتفاقات پیش می آید و مطمئن باشید که می توانید خارجشان کنید.

اگر کاندم به دلیل افت نعوظ آلت مردانه خارج شده و در واژن گیر کرده، نمی تواند خیلی در واژن فرو رود و یا یه تلاش ساده می توان آن را خارج کرد. اما اگر علت گیر کردن کاندوم در واژن جنس نامرغوب کاندم است و در اثر حرکت رفت و برگشتی آلت مرد در واژن فرو رفته است می بایستی موارد زیر رعایت کنید:

  1. ابتدا چک کنید ناخن کسی که می خواهد کاندوم را از واژن خارج کند، کوتاه باشد.
  2. از سالم بودن پوست انگشت فرد خارج کننده مطمئن شوید تا زخم و خراش تازه ایی بر روی آن نباشد.
  3. حتماً قبل از تلاش برای خارج کردن کاندوم دستهایتان را با آب و صابون بشویید.
  4. ابتدا از انگشت اشاره برای خارج کردن کاندوم از واژن استفاده کنید، اگر نشد از انگشت بلندتر (انگشت وسط) استفاده کنید.
  5. از دیواره واژن برای خارج کردن کاندم استفاده کنید.
  6. به علت جا ماندن کاندم در واژن پی ببرید تا از تکرار مجدد این قضیه جلوگیری شود.

عوارض جا ماندن کاندوم‌ در واژن

جا ماندن کاندوم در واژن و احتمال بارداری

خطر باردار شدن بسته به اینکه شما در چه زمانی از چرخه قاعدگی ماهانه خود قرار دارید می تواند متفاوت باشد ، چند روز (مانند روزهایی که در وسط چرخه قرار دارند) خطر باردار شدن بسیار بالاتر از بقیه روزهاست. این که شما رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید یا اینکه کاندوم تان پاره شد، بازهم ممکن است قادر به جلوگیری از بارداری باشید. خارج شدن کاندوم یا پارگی کاندوم در حین مقاربت جنسی منجر به باردار شدن میشود و یا میتواند شما را در معرض خطر بیماریهای مقاربتی قرار دهد. خارج شدن کاندوم یا پارگی کاندوم در حین مقاربت جنسی منجر به باردار شدن میشود و یا میتواند شما را در معرض خطر بیماریهای مقاربتی (STIs) قرار دهد.

بالاترین اثربخشی قرصهای اورژانسی در ۲۴ ساعت اول بعد از رابطه جنسی است اما قرص های پیشگیری از بارداری اورژانسی می تواند تا ۳ روز پس از رابطه ی جنسی موثر باشد. زمان یک ضرورت است برای مواقعی که رابطه ی جنسی محافظت نشده دارید و یا کاندوم تان پارگی داشته است.

عوارض جا ماندن کاندوم‌ در واژن

  • اگر کاندوم در واژن برای مدت طولانی بماند ایجاد عفونت می کند.
  • جا ماندن کاندوم در واژن احتمال بارداری را افزایش می دهد، پی جهت اطمینان می توانید از قرص های اورژانسی استفاده کنید.
  • در صورتی که رابطه شما جز روابط پرخطر جنسی باشد احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی و مقاربتی افزایش می یابد. در این صورت با پزشک صحبت کنید.

مطلب پیشنهادی: اگر کاندوم پاره شد، چه کنیم؟ (گام هایی برای پیشگیری از آلودگی به ایدز یا بارداری)

نکات مهم درباره نحوه استفاده از کاندوم

۱- هر بسته کاندوم را باید در همان زمانی که قرار است استفاده شود باز نمود و قبل از استفاده باید کاندوم را با کمی باد کردن (فوت کردن) کنترل کرد که سوراخ و یا پاره نباشد.

۲- هنگام مصرف باید دقت نمود کاندوم در اثر تماس با ناخن پاره یا سوراخ نشود. از آنجا که در ترشحات مرد قبل از انزال نیز مقداری اسپرم وجود دارد قبل از آغاز مقاربت باید کاندوم روی آلت تناسلی در حال نعوض کشیده شود و اگر از کاندوم تنها هنگام انزال استفاده شود احتمال حاملگی وجود خواهد داشت.

۳- هنگام استفاده از کاندوم باید فضای خالی انتهای آن را جهت تخلیه هوا فشار داد سپس کاندوم را باید به طریقی روی آلت تناسلی کشید که این فضای خالی گوچک در انتهای ان باقی بماند تا به هنگام انزال مایع منی در این فضا جمع شده و از ریخته شدن ان به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری شود. بنابراین نوک آن تا انتها نباید کشیده شود. کاندوم باید تمام طول آلت تناسلی را تا قاعده آن بپوشاند. این کار از نشت مایع منی به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری می کند.

۴- در صورت احساس پارگی یا سوراخ شدگی کاندوم هنگام نزدیکی بلافاصله باید آلت تناسلی به همراه کاندوم خارج شده و از یک کاندوم جدید استفاده شود.

۵- در صورت استفاده از کاندوم بهتر است فضایی را نزدیک سر آن آزاد بگذارید تا با امنیت کامل اسپرم های را درون خود نگه دارد. با در نظر گرفتن این موضوع از کشیده شدن زیاد کاندوم در زمان انزال جلوگیری می کنید.

۶- بلافاصله پس از انزال در حالی که آلت تناسلی هنوز در حال نعوظ است به همراه کاندوم روی ان می بایست از دستگاه تناسلی زن خارج شود.

۷- جهت جلوگیری از سر خوردن کاندوم باید در حالی که با دست کاندوم روی آلت نگه داشته شده است عمل خروج انجام گیرد.

۸- بعد از خارج کردن کاندوم جهت اطمینان از اینکه کاندوم سوراخ نشده است باید درون انرا از آب پر نمود و در صورت سوراخ یا پاره شدن کاندوم باید از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده نمود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *