ايا خود ارضایی در مردان باعث نازایی مي شود؟!

خودارضایی در مردان معمولاً باعث ناباروری نمی شود اما اگر شکل اعتیاد و مرضی بخود بگیرد باعث کم شدن اسپرم می شود.

از عوارض خودارضایی در مردان عدم لذت از رابطه جنسی حقیقی ، کم شدن میزان اسپرم ها در صورت اعتیاد بیش از حد، اعتیاد به پورنو گرافی، در مواردی ممکن است اعتیاد به خود ارضائی شکل مرضی به خود بگیرد.

علت خود ارضایی مردان متاهل چیست؟!
عموماً خود ارضایی در افراد متاهل، بنابر دلایل زیر ایجاد می گردد:

۱٫ مردانی که قبل از ازدواج خود اقدام به خود ارضایی کرده و این رفتار برای آنها تبدیل به عادت گشته است.
تنها ذکر این مساله ضروری به نظر می‌رسد که در برخی از افراد خود ارضایی آن‌چنان تبدیل به عادت و یا حتی اعتیاد می‌گردد که حتی بعد از ازدواج نیز به این رفتار خود ادامه داده به‌طوری که در برخی از موارد مشاهده می‌شود که اصلاً توجهی به نیازهای همسرشان ندارند و به این ترتیب زمینه‌های اختلافات زناشویی را دامن می‌زنند. در برخی از موارد مردان با وجود ازدواج و قرار گرفتن در وضعیت تاهل، یا مطابق با عادات قبلی خود به خود ارضایی می‌پردازند و یا بنا به دلایل مختلف این رفتار را آغاز می‌کنند. هرچند که رابطه جنسی بخشی از زندگی افراد متاهل را تشکیل داده و تمام آن نیست و در صورتی که این ارتباط در شرایط طبیعی خود قرار داشته باشد، مشکل خاصی ایجاد نشده و زوجین به اهمیت وجود آن واقف نیستند اما به محض ایجاد یک اختلال کوچک در این رابطه، زن و مرد متوجه ارزش و نقش سلامت این رابطه گشته و از اینجاست که اختلافات و مشکلات شکل می‌گیرد و شاید تمام جنبه های زندگی زن و مرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۲٫ استفاده دائم و مکرر از کانال‌های غیر اخلاقی ماهواره و تصاویر نامناسب
علت بعدی در مورد استفاده از فیلم‌ها و تصاویر غیر اخلاقی است. این تصاویر و فیلم‌ها برای مردان بسیار تحریک کننده است و در عین حال وقتی که در دام این دنیای خیالی می‌افتند، دائماً در حال فکر کردن به این دنیای خیالی هستند. حتی اگر آنها نسبت به همسر خود متعهد بوده و نسبت به این عمل احساس گناه داشته باشند، هنگامی که همسرشان به اندازه کافی شاداب نباشد و یا با خیال پردازی‌های آنها هماهنگی نداشته باشد، امکان دارد که به این عمل ناشایست اقدام کنند. مردی که عادت کند با پورن‌استارها خود ارضایی کند و رابطه جنسی فانتزی و ایده‌آلی را در خود ارضایی تجربه کند، نمی‌تواند از وجود هیچ زنی بهره‌مند شود. بسیاری از اوقات می‌بینیم که همسر چنین مردانی از همه جهات کامل هستند، اما مرد در دنیای فانتزی خیال‌های خود، حالتی ایده‌آل را به تصویر می‌کشد و باعث بروز چنین انحرافاتی و در ادامه آن طلاق جنسی، عاطفی و رسمی می‌شود. احتمال این‌که مردان پیش از ازدواج، اقدام به خود ارضایی کنند و این عمل پس از ازدواج ادامه داشته باشد، بسیار زیاد است.

۳٫ مردانی که از ارتباط جنسی خود با همسرشان راضی نیستند
و علت آخر فقدان رضایت از ارتباط با همسر است. گاهی اوقات این عدم رضایت مقطعی است مانند مردانی که همسرشان در دوران بارداری به سر می‌برد و به خاطر شرایط خاص این دوران و برخی از محدودیت‌ها، عده‌ای کم از مردان به این رفتار روی می‌آورند و در موارد دیگر فقدان مهارت زن و مرد در برقراری رابطه‌ی مطلوب و یا نادیده گرفتن نیازهای یکدیگر، باعث بروز این مشکل می‌گردد.

خود ارضایی چه عوارضی برای مردان دارد؟
خود ارضایی مردان به‌طور تدریجی و آرام آرام تاثیرات خود را بر فرد انجام دهنده خواهد گذاشت. این تاثیرات هم بر جسم قابل توجه است و هم از لحاظ روحی و روانی می‌تواند شخص را دچار بحران شخصیتی گرداند. همچنین گناه خود ارضایی در تعالیم دینی بمانند گناه کبیره شمرده شده است.
تغییر در ظاهر فرد با از دست رفتن براقی چشم‌ها و چهره صورت می‌پذیرد. رنگ پوست روبه تیرگی رفته و جوش‌های نسبتا زیادی روی بدن پدیدار می‌شود.

اندامی نامتناسب (کوچک شدن ران و باسن) 
ریزش شدید موها
عذاب وجدان و تندخو شدن 
درد در کشاله ران 
زود انزالی 
تنگی نفس و گودی کمر
بی اختیار در دفع ادرار و دفع منی به علت خود ارضایی زیاد
از دست دادن قدرت و تحلیل رفتن بنیه بدن
درد در استخوان‌ها و کمر 
ضعیف شدن بینایی و احساس خستگی زیاد
اضطراب و استرس در تمامی کارهای روزمره
کم شدن حافظه و ضعف در کنترل اعصاب 

راه‌های ترک خود ارضایی مردان
به منظور تخلیه انرژی بدن، به‌طور منظم و بسیار باید ورزش کرد.
برای رهایی از خود ارضایی بهتر است اوقات فراغت را پر کرده و برای آن برنامه ‌ریزی کنید.
برای ترک خود ارضایی بهتر است سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید
هرگاه مورد هجوم افکار جنسی و شهوت انگیز واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را مشغول به انجام دادن کاری گردانید.
با دوستان خود اگر می‌توانید در این زمینه گفت و گو کرده و در برنامه‌های دست جمعی شرکت کنید.
همیشه خداوند متعال را شاهد و ناظر بر کارهای خود دیده تا از انجام این عمل دور شوید.
از پرداختن به کارها و مسائلی که شما را به سمت خود ارضایی می‌کشاند پرهیز کنید.
برای ترک خود ارضایی تصمیم قاطعانه بگیرید.
استمداد از نیروی ایمان و عقاید مذهبی: با تمام وجود از خدا بخواهید تا از این عادت زشت نجات پیدا کند.
از دستکاری با اندام جنسی خود پرهیز کنید
اگر بارها تصمیم گرفته‌اید که خود ارضایی را ترک کرده و مجددا به سمت آن کشیده شده‌اید مایوس نشوید. عواقب و تاثیرات ناگوار این عمل ناپسندیده و مهمتر از همه شرمساری در پیشگاه خداوند متعال را در نظر گرفته و بر تصمیم خود مبنی بر ترک خود ارضایی پایبند باشید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *