القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری اشکالی داره؟!

از نظر تئوری القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری می‌تواند از مرده‌زایی جلوگیری کند…

القای زایمان قبل از هفته ۳۹ بارداری توصیه نمی شود. القای زایمان تنها در شرایط خاصی نظیر زمانی که مادر و فرزند در خطر باشند و یا اینکه بارداری بیش از ۴۲ هفته طول بکشد، توصیه می‌شود و نمی‌توان عمل زایمان را به دلایل غیرپزشکی و پیش از هفته ۳۹ انجام داد . از نظر تئوری القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری می‌تواند از مرده‌زایی جلوگیری کند.

پژوهشگران دانشگاه ناتینگهام و فینبرگ می‌گویند برخلاف نگرانی‌های امروزی، زنان و به ویژه افرادی که در سن بالاتر از ۳۵ سال باردار شده و درد بسیاری در نزدیکی تاریخ زایمان خود متحمل می‌شوند، در معرض خطر سزارین قرار ندارند.

زمانی که زنان بالاتر از ۳۵ سال برای اولین بار در شرایط زایمان قرار می‌گیرند و درد زایمان نیز برای آنان طی هفته ۳۹ بارداری شروع می‌شود، جای هیچ‌گونه نگرانی برای مادر و کودک وجود نداشته و حتی خطر زایمان سزارین نیز وجود نخواهد داشت.

به گفته محققان، القای زایمان تنها در شرایط خاصی نظیر زمانی که مادر و فرزند در خطر باشند و یا اینکه بارداری بیش از ۴۲ هفته طول بکشد، توصیه می‌شود و نمی‌توان عمل زایمان را به دلایل غیرپزشکی و پیش از هفته ۳۹ انجام داد از نظر تئوری القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری می‌تواند از مرده‌زایی جلوگیری کند.

طی این پژوهش، محققان دانشگاه ناتینگهام ۶۱۹ زن بالای ۳۴ سال را که برای اولین بار زایمان می‌کردند، مورد بررسی قرار دادند. نیمی از این زنان تحت القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری قرار گرفتند و بقیه هم در انتظار زایمان طبیعی خود بودند.

در پایان، زنانی که تحت القای زایمان قرار گرفتند هیچ خطری برای احتیاج به سزارین از خود نشان ندادند و حتی خطری مواجهه مادر و نوزاد نبود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *