افزایش میل جنسی در دوران قاعدگی/ یک راه حل جالب برای نزدیکی در دوران قاعدگی!/ اسفنج قاعدگی چیست؟

اغلب خانم ها اظهار مي دارند که اميال جنسي در آنها در زمان قاعدگي افزايش پيدا مي کند. البته اين زمان مناسب نيست و شايد برخي خانم ها تمايلي به برقراري رابطه در اين زمان نداشته باشند. به عنوان مثال اگر او از تامپون استفاده کند زماني که آنرا خارج مي کند واژن خشک مي شود و زمان زيادي طول مي کشد تا مجددا از طريق روان کننده طبيعي (و نه خون) مرطوب گردد. اگر از نوار بهداشتي استفاده کند، ممکن است از بوي بد و ظاهر آن خجالت زده شود. او دوست ندارد شما هيچ يک از اين ها را مشاهده کنيد و تمام کارها را در تنهايي انجام ميدهد که اين امر به خودي خود او را از برقراري رابطه جنسي دور مي کند.

مشکل ديگر سکس در زمان عادت ماهانه، آلودگي آن است. خانم ها اغلب با اين مشکل آشنا هستند و تعجبي از خون و کثيفي به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقايون احساس تهوع کنند و تمايلي به انجام اين کار نداشته باشند. بنابراين تصميم با خودتان است که قيد داريد در طول اين دوره چه نوع رابطه اي با هم داشته باشيد.

يک راه حل مناسب براي پيشگيري از کثيفي و آلودگي استفاده از اسفنج دريايي است. البته استفاده از آن هنوز رايج نشده است اما آنها مي توانند به راحتي حداقل براي چند ساعت جلوي خون ريزي را بگيرند. مي توانيد انها را از داروخانه ها تهيه کنيد. البته بايد توجه داشته باشيد که حتما از انواع دريايي آن باشد، چرا که اسفنج هاي ساختگي کار مشابه را نمي توانند انجام دهند. نوع دريايي، اسفنجي است که فقط در اقيانوس ها يافت مي شود و قيمت آن کمي بالاست.

چطور استفاده می‌شود؟

برای استفاده باید این اسفنج را با آب مرطوب کنید تا نرم شود و بعد آن را داخل واژن قرار دهید. این اسفنج مانند تامپون معمولی است بنابراین مانند آن می‌توان ۴ تا ۶ ساعت از آن استفاده کرد و بعد آن را خارج کرد. برای سهولت خروج معمولا نواری به اسفنج متصل است که می‌توان آن را کشید و از واژن خارج کرد. بعد از خارج کردن اسفنج از واژن می‌توان آن را با آب تمیز کرده و دوباره استفاده کرد. اسفنج قاعدگی قبل از اولین استفاده باید استریل شود و بعد هر روز تمیز شده و بین دوره‌های قاعدگی آن را در یک مخلوط تمیز حاوی روغن درخت چای، سرکه، جوش شیرین و پراکسید هیدروژن قرار دهید و بعد هنگام استفاده آن را با آب بشویید و استفاده کنید. در صورت استفاده مداوم از اسفنج قاعدگی می‌توانید ۶ تا ۱۲ ماه آن را به کار ببرید.
برای قرار دادن اسفنج نیاز به انگشت دست است که آن را داخل واژن قرار دهد. شما در روزهای اول قاعدگی می‌توانید دو اسفنج را با هم استفاده کنید هرچند ممکن است مناسب نباشد چون باید هر ۳ ساعت آنها را خارج کرده و بشویید. به یاد داشته باشید که اسفنج قابل استفاده مجدد است بنابراین از صابون‌های تند یا مواد شیمیایی که می‌تواند پوست حساس را تحریک کند، استفاده نکنید.

استریلش کنید
هر نوع اسفنج قاعدگی را می‌توان برای جذب خون قاعدگی استفاده کرد اما شما می‌توانید انواعی را بخرید که اندازه مناسبی دارند. برخی منابع می‌گویند بهتر است اسفنج را ۱۰ دقیقه در آب جوش استریل کنید اما جوشاندن اسفنج عمر آن را کوتاه می‌کند و به همین دلیل منابع گوناگون روش‌های دیگر مانند غلتاندن اسفنج در سرکه را پیشنهاد می‌دهند.

مزایای استفاده از اسفنج
• به طور کلی یک محصول طبیعی است و بهتر از تامپون برای محیط زیست است.
• ارزانتر از تامپون بوده چون مدت طولانی‌تری استفاده می‌شود.
• راحت‌تر از تامپون است و شما به هیچ عنوان آن را احساس نخواهید کرد.
• به هیچ عنوان مواد شیمیایی در ساخت آن به کار نرفته است.
• ممکن است چند سال مورد استفاده قرار گیرد هرچند به میزان استفاده بستگی دارد.

معایب استفاده از اسفنج
• مانند تامپون، اسفنج قاعدگی ماده‌ای جاذب است و می‌تواند حتی ترشحات طبیعی را هم جذب کند و کمتر از تامپون خشک می‌شود.
• همانطور که از نامش برمی‌آید اسفنج از دریا می‌آید و می‌تواند حاوی آلاینده بوده و خطراتی داشته باشد.
• در صورت وجود اسفنج درون واژن، انقباضات عضلانی مانند عطسه ممکن است باعث فشرده شدن اسفنج و در نتیجه نشت آن شود.
• هیچ مدرکی دال بر بی‌خطر بودن این وسیله وجود ندارد.
• برای خونریزی‌های شدید موثر نیست.
• هر اسفنجی جذب متفاوتی دارد و بنابراین اسفنج جدید ممکن است برای استفاده موثر کمی زمان لازم داشته باشد.
• اسفنج ظریف بوده و به راحتی پاره می‌شود.
• لکه خون روی آنها می‌ماند و به سختی پاک می‌شود و در نتیجه در استفاده مجدد ممکن است مشکل‌ساز شود.  

***

دوره قاعدگي چيست؟

قاعدگي، با تمام آن خون هاي ترسناک، نتيجه ۳ هفته ترشح هورمون براي توليد مثل (يا به طور دقيق تر باردار شدن) مي باشد. اين تغيير هورمن ها بر روي خانم ها تاثيرات بسيار زيادي مي گذارد. و دقيقا همين مورد است که ميزان تحريک پذيري آنها را بالا يا پايين مي برد.

بهترين زمان برقراري رابطه چه موقعي است؟

پاسخ سوال از آن شماست! پاسخ کوتاه به اين سوال: بهترين زمان در حين تخمک گذاري، زماني که خانم در بالاترين ميزان باروري قرار دارد، مي باشد. و اما پاسخ بلند: شامل اين مطلب مي شود که تخمک گذاري چيست و چگونه مي توان زمان آنرا تشخيص داد که در زير توضيح داده مي شود.

تخمک گذاري چيست؟

به فرايند ورود يک تخمک سالم به درون زهدان و در بهترين جاي آن را تخمک گذاري مينامند. زمان بروز چنين شرايطي بدن يک خانم علائم بيروني را به صورت تحريک پذيري بالاتر، نشان مي دهد. اين تنها زماني است که در طول يک ماه او توانايي بارداري شدن را دارد و چيزي بيش از ۲۴-۱۲ ساعت بيشتر دوام ندارد. هورمون هايي که در اين حال ترشح مي شوند، باعث ميشوند او بيش از اندازه از هر نظر حساس شود به ويژه حس لامسه و بويايي او را تحت الشعاع قرار مي دهند.

چرا تخمک گذاري براي شما مفيد است؟
هيچ شکي وجود ندارد که چرا گاهي خانم ها يک شبه باردار مي شوند. تخمک گذاري زماني است که بدن مي گويد: “……….” ( و ” مرا باردار کن”) در ساير موارد، بدن نياز چنداني به اين کار نمي بيند، رفتارش کاملا منطقي و قابل پيش بيني است و همه چيز طبق روال عادي پيش مي رود. هر چند تمام خانم ها دوره هاي معيني ندارند، اما براي اکثريت آنها شروع دوره کاملا مشخص است. اگر هنگام تخمک گذاري او باشد، احتمال اينکه به شما بله بگويد خيلي بيشتر مي شود. اين امر براي شما خوب است. اما لازم است که اشاره اي به بخش باروري هم داشته باشيم: بدن او هر کاري براي باردار شدن را انجام مي دهد، بنابراين مراقب باشيد! مگر اينکه براي پدر شدن، خودتان را آماده کرده باشيد.

تخمک گذاري چه زماني رخ مي دهد؟
تشخيص دقيق روز تخمک گذاري به اين دليل که هر فردي دوره مخصوص به خود را دارد قدري دشوار است. برخي خانم ها هر ۲۰ روز يکبار و عده اي ديگر هر ۶۰ روز يکبار قاعده مي شوند. اما براي خانم هايي که دوره قاعدگي آنها هر ۲۸ روز يکبار است، زمان تخمک گذاري را مي توان ۱۴ تا ۱۶ روز پيش از اولين روز قاعدگي تخمين زد؛ البته نه ۱۴ تا ۱۶ روز بعد از اتمام دوره. شايد تعداد روزهاي قبل و بعد از قاعدگي يکسان نباشند به همين دليل نمي توان گفت دقيقا وسط دوره.

زمان تخمک گذاري در سر او چه مي گذرد؟
در حين تخمک گذاري است که خانم بيشترين تمايل را به برقراري رابطه جنسي با يک مرد جذاب دارد. “جذاب” هميشه بايد به دهان بزي شيرين باشد! ايده آل هاي کلي خانم ها در اين زمان تا حد بسيار زيادي نزول مي کند. ميل برقراري رابطه جنسي کامل با يک موجود مذکر زنده در بالاترين ميزان خود قرار مي گيرد. او شديدا مشتاق است تا با شوهر دوست داشتني و خوش هيکل خود ارتباط برقرار کند.

زمان تخمک گذاري، خانم ها تمايل پيدا مي کنند بيشتر خودشان را نمايش دهند، و رفتار تحريک آميز از خودشان نشان دهند؛ هر چند اين امور بر خلاف طبيعت هميشگيشان باشد. اين ميل با پوشيدن لباس هاي شهوت برانگيز تر، کفش هاي پاشنه بلند، و چهره هاي مردد خود را نمايان مي کند. اين زمان خانم با هر موقع ديگري از نظر بيولوژيکي تغيير پيدا مي کند زيرا در موقعيت باروري قرار دارد. او شهوت بسيار زيادي در خود احساس مي کند، احساس مي کند خواستني است و انرژي او ميخواهد به هر طريقي خارج شود. اگر مشکل حادي در اين زمان بروز نکند (به عنوان مثال شکست عاطفي يا استرس) به طور قطع خانم فعالانه به دنبال رابطه جنسي مي رود.

همچنين در تحقيقات ثابت شده که تعداد بسيار زيادي از خيانت هايي که از جانب خانم ها نسبت به آقايون انجام شده در همين زمان اتفاق افتاده است. البته موارد ديگري نظير تمايل شريک جنسي، و کيفيت رابطه را نيز بايد در نظر گرفت.

اشتراک‌گذاری
2 نظر
  1. عجب چیز حال به هم زنی اووووق اسفنج پریودی اووووق

  2. عجب چیز حال به هم زنی اووووق اسفنج پریودی اووووق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *