اشتباه داروخانه‌ای در گرگان نوزاد ۳ ماهه‌ای را ‌به کما برد‌‌! / تشنج با قرص سرما خوردگی

دولت بهار، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: نوزاد ۳ ماهه گرگانی که چند روز پیش با تحویل اشتباه دارو به کما رفته بود رو به بهبود است.

سید احمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، درباره وضعیت کودک ۳ ماهه در بیمارستان طالقانی گرگان و علت این اتفاق اظهار داشت: خانواده ابوالفضل ۳ ماهه که فرزند خود را به علت بیماری سرماخوردگی به بیمارستان آورده بودند، داروی کودک را از داروخانه بیرون از بیمارستان دریافت کردند.

وی تصریح کرد: تحویل اشتباه دارو از داروخانه یا مصرف بیش از اندازه دارو به وسیله خانواده سبب تشنج کودک ۳ ماهه و به کما رفتنش شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تاکید کرد: کودک به بیمارستان طالقانی آورده و تحت درمان قرار می‌گیرد و در حال حاضر نوزاد در بخش ICU بیمارستان بستری و حال وی رو به بهبودی است و با کامل شدن هوشیاریش به بخش منتقل می‌شود.

حسینی تاکید کرد: خانواده از مسئول داروخانه شکایت کرده و پرونده در کمیسیون ماده ۲۰ پزشکی در حال رسیدگی است.

امسال این دومین اتفاق است که در بخش درمانی برای کودکان اتفاق افتاده، در اردیبهشت امسال هم کودک ۶ساله به نام الینا برای جراحی لوزه به بیمارستان طالقانی گرگان مراجعه کرده بود که پس از عمل دچار تشنج شد و به کما رفت.

الینا حدود ۱۰۰ روز در کما بود و مرداد ماه با مرگ مغزی از دنیا رفت.

البته در پرونده مرگ این کودک ۶ ساله قصور کادر درمانی را علت اتفاق اعلام کردند اما این بار اشتباه دارویی این کودک را به کما برده است.

شنبه یک آبان ۱۳۹۵

منبع خبر : تسنیم

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *