اسم بچه رو کی انتخاب میکنه؟ پدر یا مادر؟!

اسم بچه را بهتره پدر انتخاب کنه یا مادر؟!

زهرا امام روانشناس و مشاور، درباره زوجینی که برای انتخاب اسم فرزند خود با اختلاف مواجه می‌شوند، اظهار کرد: گاهی اوقات زوجین قبل از تولد فرزند بر سر انتخاب نام او با مشکل روبرو می‌شوند و هر کدام دوست دارند اسم مورد علاقه خود را روی کودک بگذارند.

این روانشناس با بیان اینکه کنترل نکردن هیجانات در چنین موقعیتی باعث بروز اختلافاتی می‌شود، افزود: این شرایط باعث می‌شود که زوجین لذت کمتری از تولد کودکشان داشته باشند، لذا باید در چنین موقعیتی زوجین با یکدیگر صحبت کنند و هر یک از آن‌ها نامی را پیشنهاد دهند و به حرف‌های یکدیگر گوش دهند، وسط حرف طرف مقابل نپرند و بعد از اتمام حرف‌های او، نظر خود را بیان کنند.

امام با بیان اینکه انتخاب نام کودک حالت احساسی است، تصریح کرد: اگر طرف مقابل نامی را می‌خواهد انتخاب کند، به معنای مخالفت با همسر و رد نام انتخابی او برای کودکشان نیست، لذا هر یک از زوجین باید سعی کنند قبل از تولد فرزند خود با همسرشان بر سر انتخاب نام به توافق برسند.

وی با بیان اینکه کمک گرفتن از فرد سوم در انتخاب نام کودک راهکار خوبی است، افزود: با این کار زوجین برای انتخاب نام کودک با مشکل روبرو نمی‌شوند.

امام ادامه داد:

نام‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید از قبل به همسرتان بگویید و به توافق لازم برسید، گاهی اوقات دیده می‌شود که یکی از زوجین دوست دارند نام مذهبی برای فرزندنشان انتخاب کنند، اما طرف مقابل این طور نیست، بنابراین لازم است چند نام را از قبل درنظر داشته باشند.

این روانشناس بیان کرد: معمولا این اتفاقات برای افرادی که صاحب اولین فرزند می‌شوند بیشتر اتفاق می‌افتد و این لحظات گذراست که زوجین با مدیریت، صبر و شکیبایی می‌توانند از بزرگ شدن مشکل جلوگیری کنند، همچنین راهکاری که برای زوجین داریم آن است که می‌توانند نام‌های منتخب خود را با قرعه کشی انتخاب کنند.

امام با بیان اینکه به همسر خود فرصت دهید و فورا نام مدنظر خود را بر روی فرزندتان نگذارید، گفت: زوجین باید بدانند که تنها خودشان در این موقعیت قرار نگرفتند و این اختلافات ایجاد می‌شود که با صبوری می‌توانند این دوران را پشت سر بگذارند.

منبع خبر : برگرفته از yjc

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *