استفاده از ژل آلوئه ورا در بارداری/ مصرف موضعی آلوئه ورا ضرر داره؟!

آلوئه‌ورا می‌تواند به‌عنوان نوعی عامل محرک برای رحم عمل کند و به انقباض رحم منجر شود. بنابراین خانم‌های باردار، نباید از آلوئه‌ورا در مقادیر زیاد استفاده کنند… آلوئه‌ورا حاوی نوعی ماده ملیّن قوی به‌نام آنتراکینون است که معمولا در ساخت انواع داروهای ملیّن استفاده می‌شود…

استفاده از ژل آلوئه ورا در بارداری، مصرف نوشیدنی آلوئه ورا در بارداری،  خوردن نوشیدنی آلوئه ورا در بارداری،  مصرف موضعی الوورا در بارداری،  ماسک آلوورا در دوران بارداری

خانمهای باردار باید از مصرف آلوئه ­ورا یا آب گیاه زرد اجتناب کنند، زیرا مصرف این گیاه خطر ابتلا به انقباضات رحمی را در زنان حامله به میزان قابل توجهی افزایش می­دهد.

به همین دلیل، مصرف بيش از حد آب اين گياه می­تواند سلامت مادر باردار و جنين داخل رحم او را در طي كل دوران بارداری تحت تاثیر قرار داده و تاثیرات منفی در بدن خود مادر و جنین بگذارد. همچنین، فراموش نکنید كه مصرف آب گیاه زرد در دوران بارداری باعث کاهش سطح قند خون در بدن زنان حامله مي­شود. بروز این حالت هم می­تواند به طور بالقوه، برای سلامت خود مادر باردار و نوزاد متولد نشده او خطرناک باشد. پس، كه از محصولات گیاه آلوئه ورا به عنوان یک ملین در بارداری استفاده مي­كنيد، بدانید که ترکیبات موجود در عصاره آن می­تواند سطح الکترولیت­های خون را در بدن شما کاهش داده و برای روند بارداری بدنتان ناامن باشد. با این حال، برخی از مطالعات اولیه محققان نشان می­دهد که مصرف دوزهای کوچک گیاه آلوئه­ ورا در دوران بارداری زنان ایمن است . اما، هنوز برای تایید این واقعیت، محققان نیاز به انجام تحقیقات بیشتری دارند!

استعمال خارجی محصولات حاوی آلوئه‌ورا در دوران بارداری، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر اين موارد، مادران شیرده هم باید در نظر داشته باشند که عصاره آلوئه ­ورا از طریق شیر به بدن نوزاد شیرخواره منتقل شده و با خواص ملینی قدرتمند خود می­تواند به سیستم گوارشي بچه آسیب برساند. به همين دليل، پزشكان متخصص اطفال ادعا مي­كنند كه مصرف عصاره آلوئه­ ورا توسط زنان شيرده مي­تواند سبب بروز مشکل اسهال و استفراغ در كودكان اين افراد شود.

 اگر حامله و یا شیرده هستيد و می­خواهید كه عصاره گیاه آلوئه­ ورا را مصرف کنید، بايد به توصیه­ های پزشک معالج خود قبل از مصرف دقت نمایید، تا دچار عوارض بعدی نشوید. يادتان باشد كه پیشگیری بهتر از درمان بوده و جلوی بروز بحران را در مراحل بعدی زندگي شما و جنين داخل رحمتان خواهد گرفت.

مقدار مناسب مصرف گیاه آلوئه­ ورا در دوران بارداری زنان:
 نکته مهم در مورد میزان مصرف گیاه آلوئه­ ورا، توجه نمودن به توصیه­ های دکتر متخصص زنان و زايمان قبل از شروع مصرف این گیاه برای اهداف دارویی است. با این که گیاه آلوئه ­ورا طبیعی بوده و ترکیبات خاصی ندارد، اما مصرف آن در دوران بارداری زنان می­تواند برای سلامت جنين داخل رحم برخی از زنان حامله نامناسب باشد. با توجه به اين توصيفات، مهم است که زنان باردار در مورد دوز مصرفی این گیاه به توصیه­ های دکتر معالج خود توجه داشته باشند.

مصرف بیش از حد هر نوع ماده خوراکی و دارویی، حتی غذاهای طبیعی می­تواند برای بدن زنان باردار مضر باشد. اما به طور معمول، مصرف ۰٫۰۴-۰٫۱۷ گرم گیاه خشک آلوئه ­ورا به عنوان یک عامل ملین طبیعی در براي زنان حامله امن خواهد بود. فراموش نکنید كه کودکان زیر ۱۸ سال نباید این گیاه را مصرف کنند، زیرا مصرف آن می­تواند سطح قند خون اين افراد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نکته مهم دیگر این است که مصرف منظم و مداوم عصاره گیاه آلوئه­ ورا به مدت یک هفته می­تواند نوعي وابستگی خاصي را در بدن فرد به وجود آورد! به همین دلیل، بهتر است كه زنان باردار از مصرف مداوم آن جلوگیری كنند، تا دچار عوارض بعدی این ماده معجزه­ آسا نشوند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *