از پریود بدم میاد!

متاسفانه پریود را واقعه ای بد و منفی در ذهن دختران و زنان سرزمینمان جلوه دادیم. در اهمیت این موضوع همین بس که با اختصاص دادن روزی ویژه به آن، تلاش شده تا تابلوهایی که مانند حصاری این راز گل سرخ را در بر گرفته‌اند در هم تنیده شوند…

پریود، راز گل سرخ است. رازی که تنها سزاوار زنان و مادران پاک و مهربان جهان می‌باشد. در همین راستا ۲۸ ماه می را به عنوان روز جهانی پریود نامیده‌اند.

متاسفانه پریود را واقعه ای بد و منفی در ذهن دختران و زنان سرزمینمان جلوه دادیم. در اهمیت این موضوع همین بس که با اختصاص دادن روزی ویژه به آن، تلاش شده تا تابلوهایی که مانند حصاری این راز گل سرخ را در بر گرفته‌اند در هم تنیده شوند. شاید زمان آن فرا رسیده که زنان و دختران با روی گشوده و سرهای بالا درباره‌ی پریود خود سخن بگویند و دیگران نیز بتوانند این موضوع را به عنوان فرایندی طبیعی در بدن زنان بپذیرند.

از پریود بدم میاد، وظیفه مردان در دوران پریودی

چرا ۲۸‌ ماه می برای این موضوع انتخاب شده است؟
شاید تاکنون برایتان سوال شده باشد که آیا انتخاب ۲۸ ماه می به مناسبت روز جهانی پریود دلیل خاصی داشته است یا نه؟ با یک حساب سر انگشتی می‌توانید پاسخ خود را بیابید. فقط کافی است به محاسبات زیر توجه کنید:
زنان به طور متوسط ۵ روز از ماه را پریود هستند دلیل انتخاب پنجمین ماه سال یعنی ماه می.
طول متوسط یک دوره از پریود زنان ۲۸ روز است پس دلیل انتخاب بیست و هشتمین روز ماه نیز مشخص شد.

پایان دوره‌ی قایم موشک پریود
متاسفانه تمامی ما فرزندان نسلی هستیم که به پریود به عنوان امری زشت و عیب نگاه می‌کرده‌اند. همه سعی در پنهان کردن پریود خود داشتیم و نوار بهداشتی را با هزار بار خجالت و سرخ و سفید شدن می‌خریدیم. اما دیگر این دوران به پایان رسیده است.
وقت آن فرا رسیده تا با جرات از راز گل سرخ سخن بگوییم. پریود عیب نیست، خجالت ندارد و پنهان کردنی هم نیست. اگر لازم شد با قاطعیت بگویید که پریود هستید. نگاه‌های چپ چپ شرمسارتان نکند. با خود قرار بگذارید از اولین ۲۸ می ماهی که در انتظارتان است، این تابلو را کنار گذاشته و همگان را به درک و شناخت این فرایند طبیعی بدن دعوت کنید.

پلاستیک مشکی جای افکار بیمار است نه نوار بهداشتی!
در دل زنان و مادران این دیار دردها و غم‌های بسیاری از دوران پریودشان نهفته است. دردی به سنگینی خجالت و شرمساری در خانه‌ی خود، شرمی تلخ از برادر و پدر خود. گویی که کار خطایی مرتکب شده‌ای. دردی به عمق لذت نبردن از سفر به دلیل وجود پریود و اشک‌هایی در تنهایی.
روز جهانی پریود انتخاب شد تا دستان گرم و مهربان زنان و مادران را بفشارد تا بدانند راز گل سرخ خجالت و مخفی کردن نمی‌خواهد. این روز انتخاب شد تا به گوش همگان برساند زنان در این دوران علاوه بر بهداشت جسمانی به بهداشت روانی هم نیاز دارند. پس درکشان کرده و عطر گل سرخ را در دل‌هایشان جاری سازید. دیگر عمر خاطرات تلخ به سر آمده و موسم شکفتنی دوباره است.

چند درد دل از زبان زنان
چه بسیار افرادی که اگر مردان پریود می‌شدند از آن با افتخار یاد کرده و به عنوان نشانه‌ای از مردانگی و استقامت یاد می‌کردند. این تغییر یک تلنگر می‌خواهد. تلنگری که این افکار یخ زده را ذوب کند. برای این تغییر لازم است تا ابتدا از خودمان شروع کنیم. برای خرید نوار بهداشتی دنبال مغازه‌ای نباشیم که فروشنده‌ی آن زن باشد.
با قاطعیت بگوییم که برای خرید یک بسته نوار بهداشتی رفته‌ایم و نیازی هم به پنهان کردنش در پلاستیک مشکی نیست. پلاستیک مشکی هایتان را بگذارید برای تابلوهای خود. اینک زمان آن فرا رسیده تا به گوش همگان برسد که این پریود است که ارزش و جایگاه مادر شدن را به زن می‌بخشد. این دامن آغشته به گل پریود زنان است که فرزندانی را در دل خود می‌پروراند.

زنی که در دوران پریودی خود به سر می‌برد نا‌پاک نیست. تغییرات ناشی از این موضوع را هم تنها می‌توان به پای تغییرات هورمونی نوشت. زنی که در دوران پریودی به سر می‌برد را بی‌اعصاب و لجوج خطاب نکنیم. آنان در این زمان فقط اندکی توجه می‌خواهند و درک متقابل. رشته‌ی این افکار را باید همین امروز پایان داد تا به نسل‌های بعد نیز منتقل نشود.

جک‌ها و هجویاتی که در خصوص زنان و پریودشان است را به شدت تحریم کنید. به دختران و پسران خود بیاموزید که این موضوع فرایندی طبیعی در بدن زنان و مقدمه‌ای برای مادر شدن است. اینک نوبت زنان است دل درد‌ها و درد دل‌های پنهانی خود را پایان دهند. زنان پاک‌ترین معجزه‌ی خدا روی این کره‌ی خاکی هستند. پس سزاوار نیست که برای چنین امر طبیعی در بدن بیش از این خود را برنجانیم. 

منبع خبر : برگرفته از jerseh

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *