“ارگاسم یا اوج لذت جنسی” چه فوایدی برای زنان دارد؟!

احتمالا موضوعات زیادی در رابطه با ارگاسم وجود دارد که شما برای دانستن آن کنجکاوید، به همین جهت ما در این مقاله حقایقی را درباره ارگاسم زنان بیان می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید دانش خودتان را در این رابطه افزایش دهید.

ارگاسم عبارتست از اوج لذت جنسی و رها شدن تنش های جنسی. تخمین زده می شود که به طور کلی ارگاسم در زنان حدود بیست ثانیه به طول می انجامد که شامل انقباضات ماهیچه ای در ناحیه لگن، واژینال، رحم و .. است. البته ارگاسم در زنان در برخی دیگر خیلی زود شروع شده و خاتمه می یابد(یعنی زمان کلی ارگاسم زنان در برخی تنها در حدود یک ثانیه است در حالیکه این ارگاسم در همین یک ثانیه ابتدا شدتش خیلی زیاد است و بعد کاهش می یابد.

در برخی از لحظات این انقباضات منظم و متوالی ، توام با لرزشهای نامنظم خواهد بود ولی در موارد دیگر وقتی زنان احساس ارگاسم می کنند این احساس با انقباضات لگنی و … توام نمی باشد.

این مساله نشان می دهد که کیفیت و احساس ارگاسم در زنان مختلف می تواند به شکلهای مختلف خود را نشان دهد و ارایه یک نسخه واحد در مورد ارگاسم زنان برای همه منطقی به نظر نمی رسد.

در ارتباط زناشویی، زن و مرد هر دو برای رسیدن به ارگاسم باید همکاری کنند. نیازهای یکدیگر را برطرف نمایند. در خیلی مواقع بیشتر به نقش زنان پرداخته شده در حالی که مردان با رفتار درست خود در رابطه ی زناشویی می توانند باعث شوند همسرشان احساس لذت بیشتری کرده و شریک جنسی مناسب تری گردد.

نکات جالب درباره ارگاسم زنان

۱- ارگاسم درد را التیام می‌بخشد
آیا از سردرد رنج می‌برید؟ شاید یک رابطه جنسی برای شما مفید باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ارگاسم می‌تواند انواع مختلفی از درد‌ها را بهبود بخشد که از جمله آن می‌توان به آرتروز، درد پس از جراحی و حتی درد زایمان اشاره کرد. این مکانیسم به دلیل آزاد شدن ماده شیمیایی به نام اکسی توسین در طول ارگاسم است. اکسی توسین باعث ایجاد آرامش و نیز ایجاد حس‌های خوب دیگر می‌شود. اگرچه التیام درد حاصل از ارگاسم کوتاه است و ۸ تا ۱۰ دقیقه دوام دارد، اما تحقیقات نشان می‌دهد حتی فکر به رابطه جنسی می‌تواند دردها را التیام بخشد.

۲- استفاده از کاندوم به کیفیت ارگاسم آسیبی نمی‌زند
اگر فکر می‌کنید استفاده از کاندوم تأثیر خاصی بر روی کیفیت ارگاسم شما دارد باید بدانید که اینگونه نیست. تحقیقات نشان می‌دهد زنان برخلاف برخی تصورات غلط، چه با کاندوم و چه بدون کاندوم ارگاسم مشابهی را تجربه می‌کنند. در واقع کاندوم فقط باعث می‌شود یک زوج بتوانند زمان بیشتری را در رابطه جنسی بگذرانند و به مردان کمک می‌کند که سریعا دچار انزال نگردند.

۳- سی درصد از زنان در به ارگاسم رسیدن مشکل دارند
اگر شما تا کنون در به اوج رسیدن در رابطه جنسی مشکل داشته‌اید باید بدانید که تنها نیستید. بر اساس تحقیقات مختلف، از هر ۳ زن یک نفر در هنگام رابطه جنسی در رسیدن به ارگاسم مشکل دارد. همچنین گفته می‌شود حدود ۸۰ درصد زنان در صورتی که رابطه جنسی فقط به صورت مقاربت واژن انجام شود در ارگاسم مشکل دارند. در این شرایط علاوه بر تحریک نقاط حساس بدن در زمان رابطه جنسی، درمان‌های پزشکی نیز وجود دارند که می‌توانند کمک کننده باشند. اختلال جنسی زنان بسیار معمول بوده و تا ۴۳ درصد دیده می‌شود. این اختلال جنسی که با عدم توانایی در به ارگاسم رسیدن مرتبط است امروزه به یک بحث مهم در تحقیقات علم پزشکی تبدیل شده است. برای برخی زنان تستوسترون درمانی به صورت موضعی و یا مصرف برخی دارو‌های دهانی می‌تواند یاری دهنده باشد، اما درمان‌های پزشکی کمی هستند که اثبات شده باشند. با توجه به این که اختلال جنسی در زنان می‌تواند در اثر وجود بیماری‌های دیگری نیز باشد باید با پزشکتان برای بررسی وجود یا عدم وجود مشکلات تیروئیدی، افسردگی و یا دیابت صحبت کنید.

۴- نقطه جی خودتان را پیدا کنید
آیا می‌توانید موضع یا نقطه جی خودتان را بیابید؟ نقطه جی به افتخار ارنست گرفنبرگ، متخصص زنان از آلمان نامگذاری شده است. ارنست گرفنبرگ به خاطر کشف نقطه جی در سال ۱۹۵۰ مشهور می‌باشد. متخصصان پس از او نیز تحقیقات بسیار زیادی را بر روی این ناحیه در اندام جنسی زنان انجام داده‌اند. می‌گویند این ناحیه شامل تعداد زیادی عصب است و به زنان کمک می‌کند تا بتوانند ارگاسم طولانی‌تر و کامل‌تری را تجربه نمایند. البته نقطه جی در جهان یک موضوع بحث برانگیز به شمار می‌آید؛ به عنوان مثال محققان انگلیسی بر این باورند که چنین موضعی و جود ندارد، اما محققان ایتالیایی توانسته‌اند به کمک سونوگرافی چنین نقطه‌ای را بیابند و در نهایت نتیجه تحقیقات خود را در یک ژورنال معتبر چاپ نمودند. با وجود مخالفت‌ها و موافقت‌ها بسیاری از کارشناسان از فرضیه وجود نقطه یا موضع جی حمایت می‌کنند و زنان را تشویق می‌کنند تا این نقطه را در خودشان پیدا کنند. مکان این موضع ممکن است بین زنان متفاوت باشد، اما بیشتر اوقات درون واژن قرار داشته و بافتی ناهموار دارد.

۵- ارگاسم زنان با افزایش سن بهتر می‌شود
بدون شک افزایش سن باعث می‌شود شما درباره بسیاری از اتفاقات ناراحت و شاکی باشید، اما در مورد رابطه جنسی باید بدانید افزایش سن می‌تواند به شما کمک کند تا رابطه جنسی بهتری را به خصوص در موضوع کیفیت و تعداد ارگاسم تجربه کنید. به عنوان مثال باید بدانید که ۶۱ درصد از افراد بین ۱۸ تا ۲۴ ساله، ۶۵ درصد افراد در سن ۳۰ سالگی و نیز ۷۰ درصد زنان در سن ۴۰ تا ۵۰ ساله ارگاسم را در رابطه جنسی تجربه می‌کنند. تحقیقات تا کنون نشان نداده است که چرا افزایش سن باعث ارگاسم راحت‌تر می‌شود، اما به نظر می‌رسد دلیل این موضوع افزایش تجربه در زنان به مرور سن باشد چرا که افزایش تجربه باعث می‌شود در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس بیشتر داشته باشند و بیشتر لذت ببرند. همچنین وجود اعتماد و علاقه‌ای که در زندگی مشترک طولانی با کسی تجربه می‌کنند می‌تواند اعتماد به نفس آنها را بهبود بخشد.

۶- از روش‌های مختلف استفاده کنید
اگر شما با رسیدن به ارگاسم در طول مقاربت مشکل دارید روش‌های مختلفی را امتحان کنید. جالب است بدانید ارگاسم برای زنان بسیار آسانتر خواهد بود اگر آنها در رفتارهای گوناگون جنسی شرکت کنند. به عنوان مثال ترکیب رابطه جنسی واژنی و دهانی احتمال ارگاسم زنان را به حداکثر می‌رساند.

۷- عزت نفس زنان در کیفیت ارگاسم زنان تأثیرگذار است
تحقیقات نشان می‌دهد زاویه دید یک زن نسبت به اندام جنسی خودش با کیفیت ارگاسم او رابطه مستقیمی دارد. استرن که یک پزشک زنان است می‌گوید: «من به عنوان یک پزشک زنان با قاطعیت می‌تونم بگم که اندام جنسی در هر کسی ظاهر متفاوتی داره و هیچ کدوم از اونها عالی و بی نقص نیستند. تا هر زمانی که واژن شما دچار درد نشده و ترشحات غیرعادی رو تجربه نمی‌کنید یعنی سالم و نرمال هستید. باید بتونید پتانسیل ارگاسم خودتون رو با افزایش اعتماد به نفس زیاد کنید. خیلی مهمه که با خودتون جوری رفتار کنید که انتظار دارید دیگران هم با شما همونجور رفتار کنن. به خودتون پیامهای خوب و مثبت بفرستید». یک راه حل دیگر هم آن است که یک آینه جلوی خودتان بگذارید و به آن نگاه کنید! این که بتوانید خودتان را بشناسید شاید اولین قدم در افزایش اعتماد به نفس باشد.

۸- شکاف ارگاسم چیزی است که در دنیای واقعی وجود دارد
اگرچه این نظر درست است که تعداد کمی از مردان با ارگاسم مشکل دارند، اما متخصصان می‌گویند این موارد کمیاب است. به جای آن، تعداد قابل توجهی از زنان می‌گویند که در آخرین رابطه جنسی خودشان ارگاسم را تجربه نکرده‌اند در حالی که طرف مقابل آن‌ها احساس می‌کند این اتفاق افتاده است. پزشکان معتقدند ما هنوز هم یک شکاف ارگاسمی داریم بدین معنا که ۸۵ درصد مردان فکر می‌کنند در آخرین رابطه جنسی که داشته‌اند طرف مقابلشان به ارگاسم رسیده است، اما فقط ۶۴ درصد از آن‌ها در واقعیت به ارگاسم رسیده‌اند. راه حل چیست؟ خب کمی پیچیده است، اما زنانی که در رابطه راحت هستند و به نقاط حساس بدنشان آگاهند به مرور زمان می‌توانند بدنشان را به ارگاسم منظم عادت دهند.

۹- در موارد معدودی ارگاسم بدون تحریک اندام‌های جنسی اتفاق می‌افتد
شاید بسیاری از ما راجع به زنانی شنیده‌ایم که وقتی داخل قطار می‌نشینند یا ماساژ دریافت می‌کنند دچار ارگاسم می‌شوند، اما باید بدانید که این‌ها افسانه نیستند و واقعا وجود دارند. متخصصان بر این باورند که این یک پدیده واقعی است. استرن می‌گوید: «من یک دوستی داشتم که هر موقع از تردمیل استفاده می‌کرد به ارگاسم می‌رسید». ارگاسم‌های مکرر در بین امورات روزانه را می‌توان با دو دلیل توضیح داد؛ ۱- جریان خون بالا در اندام جنسی ۲- لرزش و تماس با کلیتوریس. علاوه بر این جریان خون بالا و استراحت پس از ماساژ نیز ممکن است باعث به ارگاسم رسیدن افراد شود.

۱۰- برای بیشتر زنان زمان بیشتری برای ارگاسم نیاز است
بسیاری از زنان نسبت به شریک جنسی‌شان نیاز به زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم دارند و این موضوع کاملا طبیعیست. در واقع بر اساس آمار بیشتر زنان حدود ۲۰ دقیقه نیاز به فعالیت جنسی دارند تا به ارگاسم برسند. اگر می‌بینید طرف مقابلتان زودتر از شما به ارگاسم می‌رسد باید بدانید راه‌هایی وجود دارند که از سرعت او می‌کاهند. پرورش ذهنی می‌تواند گاهی کمک کننده باشد. اگر موضوع زودانزالی مطرح است بهتر است طرف مقابل شما به یک دکتر و یا اورولوژیست مراجعه کرده و به کمک آن‌ها تکنیک‌هایی را یاد بگیرد که بتواند زمان رابطه را افزایش دهد.

منبع خبر : setare

اشتراک‌گذاری
2 نظر
 1. تحقیقات سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۱۸.۴ درصد از زنان تنها از طریق مقاربت می توانند به ارگاسم برسند. با این حال، همان مطالعه نشان داد ۳۶.۶ درصد دیگر از زنان برای رسیدن به ارگاسم در طی مقاربت به تحریک کلیتوری نیاز داشتند.

  در مردان، متخصصان اغلب اختلالات ارگاسمی و تاخیر در انزال را با هم دسته بندی می کنند.

  مطالعات موجود حاکی از آن است که انزال تاخیری در مردان بسیار نادر است، یک بررسی اجمالی در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد در بیش از ۳ درصد از مردان به ندرت شیوع دارد، اگرچه سایر تخمین ها بین ۵ تا ۱۰ درصد است.

  عملکرد ارگاسمی می تواند بر کیفیت روابط افراد و همچنین عزت نفس و سلامت روان فرد تأثیر بگذارد.

 2. چگونه می توانم ارگاسم را تجربه کنم؟
  ارگاسم زنانه به طرق مختلفی می تواند اتفاق بیفتد. تحریک کلیتورال ، واژن، مقعد، پستان یا نوک پستان برخی از روشهای “سنتی” تر است که در آن زنان به ارگاسم می رسند اما نواحی بسیار حساس تر از نظر شهوانی هم مانند (گردن، انگشتان پا، پشت) وجود دارند. طبق گفته دکتر اسنایدر، حدود سه چهارم از زنان از طریق تحریک کلیتوریس راحت ترین اوج گرفتن لذت جنسی را تجربه می کنند.
  “اکثر مردم آن را نمی دانند اما بیشتر کلیتوریس داخلی است. کلیتوریس که می توانید آن را مشاهده کنید، به سادگی مرکز فرماندهی” کلیتوریس داخلی” شماست، یک سیستم برانگیختگی زیرزمینی گسترده که به کلیه دستگاه تناسلی شما، واژن و فراتر از آن مربوط می شود.” اصطلاحاً ارگاسم واژینال فقط ناشی از تحریک کلیتوریس داخلی به طور غیر مستقیم از طریق مقاربت است.” البته هر دو می توانند همزمان تحریک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *