احتمال بارداری در شرایط خاص!/ بارداری زیر دوش آب ممکن است؟!

۱٫ اگر بلافاصله بعد از آمیزش جنسی دوش بگیرم بازهم می توانم باردار شوم؟
بلی، می توانید. دوش گرفتن، شستن بدن، شنا، آبتنی یا هرگونه فعالیتهایی که با آب سروکار دارد از بارداری جلوگیری نمی کند، اسپرم‌ها موجودات ریز بسیار مقاومی هستند و می توانند رو به سمت بالا یا به سمت پایین و به هر جهتی شنا کنند.

۲٫ اگر بلافاصله بعد از آمیزش جنسی بلند شده و بایستم آیا باردار خواهم شد؟
ایستادن، نشستن، دراز کشیدن و حتی بالا و پایین پریدن تفاوتی در شانس باردار شدن شما ایجاد نمی کند، نیروی جاذبه زمین از شنا کردن رو به بالای اسپرم جلوگیری نمی کند.

۳٫ اگر زیر دوش یا داخل استخر آمیزش جنسی کنیم آیا همچنان می توانم باردار شوم؟
بلی، می توانید. اسپرم‎‌ها توانایی زیادی در شناکردن به سمت بالا دارند، بنابراین بودن شما داخل آب هیچ تفاوتی نمی کند. اما می تواند برایتان خطرناک باشد چرا که آب با فشار به داخل مهبل شما می رود.

۴٫ آیا زمانی که قرص ضد بارداری مصرف می کنم احتمال باردار شدنم هست؟
بلی. بخصوص اگر شما خوردن یک یا چند تای آنها را فراموش کنید، قرص دهانی ضد بارداری همچنین زمانی که شما دچار شکم درد، استفراغ یا اسهال هستید، ممکن است کارایی خود را از دست بدهد. بعضی از آنتی بیوتیک ها نیز ممکن است اثر قرص را خنثی کنند.

۵٫ فکر می کنم چون خیلی لاغر هستم نمی توانم باردار شوم. آیا این حقیقت دارد؟
در صورتی که خیلی نحیف باشید بازهم می توانید باردار شوید، بی اشتهایی عصبی می تواند منجر به توقف تخمک گذاری و عادات ماهانه شود اما این در مراحل پیشرفته است. گمان نکنید که چون سایزتان ٦ یا ٨ است از بارداری مصون بوده یا نازا خواهید بود.

۶٫ اگر هنگام آمیزش جنسی، کاندوم از آلت تناسلی شوهرم خارج شود آیا ممکن است باردار شوم؟
بلی، ممکن است. برای همین هنگامی که شوهرتان می خواهد آلت تناسلی خود را بیرون بیاورد حتماً باید یکی از شما کاندوم را در ته آلت تناسلی او محکم با دستش نگه دارد. در غیر این صورت ممکن است کاندومی که پر از منی است لیز خورده و خارج شود و داخل مهبل شما بماند.

۷٫ آیا در دوران شیردهی احتمال باردار شدنم هست؟
بلی. این احتمال وجود دارد، اما اگر شما در طول شب هم شیر می دهید و نوزادتان اغلب هم در روز و هم در شب شیر می خورد، در این صورت اگرچه احتمال باردار شدن کم است ولی همچنان امکان پذیر است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *