احتمال بارداری در زمان پریودی چند درصد است؟!

سلام من در روز پنجم قاعدگی رابطه داشتم و پریودم ۳۰ روزه و منظم هست. آیا امکان داره باردار بشم؟ احتمال بارداری در زمان پریودی چند درصد است؟!

پاسخ مشاور نی نی نما:

با توجه به منظم بودن قاعدگی شما، احتمال بارداری کم است. زیرا روزهای تخمک گذاری شما بین ۱۳ تا ۱۷ سیکل است. اما به یاد داشته باشید اسپرم ها در محیط رحم بین ۳ تا ۵ روز می توانند زنده بمانند؛ بنابراین از یک روش پیشگیری مطمئن مثل کاندوم استفاده نمایید.

بارداری در قاعدگی
خیلی از افراد فکر می کنند که اگر فرد در زمان عادت ماهانه رابطه ی جنسی داشته باشد، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت. اما باید گفت، این امکان وجود دارد که زن در دوران خون ریزی نیز باردار گردد. دلایلی برای این مهم وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت است از:

علت تمام خون ریزی های مهبلی، عادت ماهانه نمی باشد. مواقعی وجود دارد که زنان خون ریزی کمی را در زمان تخمک گذاری مشاهده می کنند. این زمان درست زمانی است که فرد برای باردار شدن کاملا آماده بوده و به اصطلاح کشش رحمی وی بالاست.

 در زمان تخمک گذاری یک تخمک از لوله ی تخمدان رها شده و به سمت پایین و لوله ی فالوپ شیپور رحمی حرکت می کند. این بسیار طبیعی است که زنی در زمان تخمک گذاری مقداری خون مشاهده کند و آن را حمل بر تغییر زمان عادت ماهانه و یا به اشتباه خود عادت ماهانه تلقی کند.

 بعضی وقتها تخمک گذاری می تواند قبل از این که خون ریزی پریود در فرد به پایان برسد اتفاق بیفتد و بعضی وقت ها نیز می تواند این اتفاق بلافاصله بعد از پایان یافتن عادت ماهانه باشد. از طرفی اسپرم نیز می تواند تا ۳ روز بعد از رها شدن، تخمک را باردار کند.

 بنابراین داشتن رابطه ی جنسی در هر دو صورت می تواند بارداری ناخواسته را به همراه داشته باشد. داشتن مقاربت بدون استفاده از وسایل جلوگیری از حاملگی، در زمان عادت ماهانه و حتی در زمان خونریزی هم چنان دارای ریسک است.

خارج از این مسئله، روابط جنسی در زمانی که فرد دارای چنین شرایطی (دوران پریودی) است، چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی توصیه نمی گردد. در این شرایط حتی ریسک مبتلا شدن به انواع بیماری های جنسی و یا زگیل های واژن و انواع دیگر بیماری ها زیاد می باشد.

تنها راه قابل اطمینان و شایع برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و بیماری های واگیردار، در این شرایط استفاده از وسایل جلوگیری از حاملگی مثل کاندوم می باشد.

اشتراک‌گذاری
7 نظر
  1. قانون احتمالات همیشه است پس ترجیحا تست خانگی رو باید انجام بدیم.

  2. توی پریودی دیواره رحم فرو میریزه در حالیکه اگه لانه گزینی انجام بشه دیگه پریودی اتفاق نمی افته مگر خونریزی بخاطر پیوند جنین با رحم باشه که ما به اشتباه فک کنیم پریود شدیم.

  3. من خودم حاملگی موقع پریودی نداشتم اما از کسی شنیدم که مرتب پریود میشده و یه دفعه ای تو سونو بهش میگن سه ماهه بارداری.

  4. اینو بخونید ؛ تخمک بارور شده رو میگه⬅ در اواخر هفته سوم، بلاستوسیست ماهیت تهاجمی پیدا کرده و به دیواره ضخیم شده رحم که جهت باروری به این صورت اختصاص یافته، به سختی وصل می شود. این مرحله، یعنی وصل بلاستوسیست به لایه رحمی، «لانه گزینی» نامیده می شود و به دنبال وقوع این حالت، باروری انجام می گیرد. هورمون بارداری به تخمدان های شما فرمان می دهد تا تخمک جدیدی آزاد نکنند و هم چنین موجب تحریک افزایش ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون می شود؛ تا از ریزش و خون ریزی جداره رحم جلوگیری کند. این هورمون، همان ماده ای است که تست بارداری شما را نیز مثبت می کند.

  5. خوبه حالا تو سه ماهگی متوجه شده توی اخبار شبکه ۳ خانم چاقی رو نشون میداد که تا موقع تولد بچه نمیدونسته بارداره منم باورم نمیشد?

  6. من به زبان نشانه ها خیلی توجه میکنم بین خونریزی لانه گزینی و دوره پریودی تفاوت وجود داره هم از لحاظ رنگ خون، هم از لحاظ شدت گرفتگی عضلات …

  7. باسلامـ ببخشید من روز پنجم قاعدگی بدون اینکه دخولی صورت بگییره نزدیکی باهمسرم داشتم ایا امکان دارد ک درصورت برخورد پیشاب ب نزدیکی واژن بارداری صورت بگیره؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *