آیا قرصهای ضد بارداری باعث تاخیر در بارداری می شود؟

تحقیقات اخیر، نشان می دهد که مصرف قرصهای ضدبارداری تاخیری در باردار شدن پس از متوقف کردن این قرصها ایجاد نمی کند. در حقیقت می توان گفت این یک افسانه قدیمی است که زنان پس از مصرف قرصهای ضدبارداری زمان بیشتری برای باردار شدن لازم دارند. پس از خوردن آخرین قرص، سطح هورمونها به سرعت کاهش پیدا می کند و به خانمها اجازه می دهد به سطح باروری طبیعی خود برگشته و در قدرت باروری آنها در آینده تاثیری نمی گذارد.

یافته های جدید مزایای دیگر استفاده از قرصهای ضدبارداری را کشف کردند. جلوگیری از عفونت های لگنی، کاهش خطر سرطان تخمدان، آندومتر و کم خونی (خانمهایی که قرص مصرف می کنند قاعدگی سبک تری داشته و آهن کمتری از بدن آنها خارج می شود).

چنانچه پس از مصرف قرصها تصمیم گرفته اید برای بارداری اقدام کنید قبل از آن خوردن  ویتامین های دوران بارداریرا حداقل به مدت یکماه شروع کنید. این کار خطر نقص جنین را کاهش می دهد.

زوجهایی که به مدت یک سال است که برای بارداری تلاش می کنند اما موفق نشده اند، باید برای مشاوره و ارزیابی به متخصص مراجعه کنند. آنها به هر دلیلی مثل کم بودن تعداد اسپرم، آسیب لوله های رحمی یا ناباروری  پیشین نیاز دارند تا مورد معاینه قرار بگیرند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *