آیا بزرگ شدن و سفت شدن سینه نشانه بارداری است؟!

بزرگ شدن، ملتهب شدن و سفت شدن سینه ها ممکن است نشانه بارداری باشد؛ البته به شرطی که پریودتان نیز عقب افتاده باشد…

هجوم استروژن و پروژسترونی که بدن شما در دوران بارداری با آن مواجه می شود، باعث بزرگ شدن سینه های شما گاهی در اندازه ی حیرت انگیز می شود!

بزرگ شدن سینه از علایم بارداری است؟

این بزرگی از اوایل بارداری شروع می شود (در مدت سه یا چهار هفته اول بارداری) که به همین دلیل یکی از اولین نشانه های بارداری برای بسیاری از خانمها بزرگ شدن و التهاب سینه هاست. با پیشرفت بارداری، مقدار کمی مایع سرم مانند از نوک سینه ها می چکد. ولی تولید جدی شیر تا قبل از به دنیا آمدن نوزاد آغاز نمی شود.

در طول اولین روزهای بعد از زایمان، سینه ها تنها مایعی زرد رنگ ترشح می کند که به آغوز با کلستروم معروف است و حاوی شیر زیادی نیست، ولی از پادتنها و سلولهای محافظ از جریان خون مادر غنی است. این مواد تا زمانی که سیستم ایمنی بدن نوزاد کامل شود و وظیفه ی خود را بر عهده بگیرد، به نوزاد در مقابله با عفونتها کمک می کند. به تدریج آغوز جای خود را به شیر میدهد.

علایم و نشانه های بارداری

۱- یکی از نخستین علائم حاملگی، عدم وقوع قاعدگی است، اما اگر قاعدگی شما معمولا نامنظم است، یا اگر مضطرب، گرفتار یا بیمار هستید، یا کمبود وزن دارید، شاید این علامت قابل اطمینانی نباشد. این نیز ممکن است که پس از حاملگی، در حدود زمانی که معمولا انتظار قاعدگی می رود، لکه های خون ببینید.

۲-ممکن است سینه های شما بزرگ و دردناک شود، و شاید کمی حالت خارش نیز داشته باشد. ممکن است رگهای روی سطح سینه ها برجسته تر شوند.

۳-احساس طعمی عجیب مانند طعم فلز در دهان.

۴-احساس خستگی شدید نه فقط هنگام شب بلکه هنگام روز.

۵-احساس بی حالی و شاید سرگیجه.

۶-ممکن است ترشحات مهبل افزاش یابد.

۷-تهوع و شاید استفراغ، که ممکن است در هر ساعتی از روز رخ دهد. ممکن است بوهای خاصی موجب حالت تهوع در شما شود، خصوصا بوهای آشپزخانه. استفراغ حاملگی معمولا پس از ماه سوم یا چهارم از بین می رود.

۸-شاید بعضی از غذاها برایتان طعم غیر عادی داشته باشد، ممکن است از بعضی چیزها متنفر شوید، مثلا قهوه یا بوی سیگار، و به بعضی چیزها اشتیاق شدید پیدا کنید.

۹-شدت یافتن حالات عاطفی مثل زود رنجی و تحریک پذیری، که عمدتا به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش حساسیت سیستم عصبی بدن است.

۱۰-تکرر ادرار، هرچندممکن است دفع ادرار به مقدار خیلی کم صورت گیرد. این دفع مکرر به دلیل افزایش گردش خون در کلیه هاست. 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *