آيا سينه با ورزش كوچک ميشود؟!

ورزش باعث کم شدن بافت چربی همه قسمتهای بدن از جمله کوچک شدن سینه ها می شود…

آيا سينه با ورزش كوچك ميشود؟

ورزش کردن بر روی بافتهای چربی سینه تاثیر می گذارد و باعث کوچک شدن آن می شود. ورزش نیز همانند رژیم غذایی سالم به فرد کمک می‌کند که چربی بدن خود را کم کند که در نهایت باعث کوچک شدن سینه می‌گردد.

تمریناتی که باعث افزایش ضربان قلب و عروق می‌شود برای چربی سوزی بسیار مفید است، برای این منظور پیاده‌روی سریع و شنا از بهترین ورزش‌ها هست.

کاهش وزن به کوچک شدن همه ی قسمت های بدن از جمله سینه ها منجر می شود، برعکس اعتقادی که همه‌گیر است، هیچ رژیم غذایی، تمرین یا قرص‌هایی وجود ندارد که بتواند کنترل کند از کجای بدنتان وزن کم شود و از کجا کم نشود!

به عقیده‌ی انجمن ورزش آمریکا، کاهش وزن بر روی تمام نواحی بدن که چربی در آنجا ذخیره می‌شود، از جمله سینه‌ها تاثیرگذار است.

از آنجا که پستان روی عضلات سینه قرار گرفته است، تمرینات خاصی می‌توانند به بهبود ظاهر پستان‌ها کمک کنند.

حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته، با شدت متوسط – سنگین ورزش کنید. دوچرخه‌سواری کنید، بدوید یا شنا کنید. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، بزرگسالان را تشویق می‌کند تا برای مزایای سلامتی، حداقل ۳۰۰ دقیقه در هفته برای ورزش وقت بگذارند.

توجه داشته باشید مادامیکه کالری مصرفی‌تان با مقدار کالری که می‌سوزانید برابر باشد، وزن کم نمی‌کنید و بافت سینه‌تان را از دست نخواهید داد.

اما اگر فعالیت شما و خورد و خوراکتان باعث شود وزن کم کنید، می‌توانید از دست دادن بافت سینه‌تان را نیز انتظار داشته باشید. عضلات سفت و ورزیده‌ی سینه در زیر پستان، می‌توانند باعث شوند سینه های شما بزرگ‌تر بنظر بیاید.

روش‌های طبیعی دیگر برای کوچک کردن سینه
برخی از گزینه‌های طبیعی وجود دارد که ممکن است اندازه سینه را بدون جراحی کوچک کند، سینه حاوی چربی است. بنابراین استراتژی‌های که باعث کاهش کل چربی بدن می‌شوند برای کوچک کردن سینه به‌خوبی عمل می‌کنند.

روش‌های مناسب برای کاهش حجم سینه بستگی به‌سلامت کلی فرد و دلیل سینه‌های بزرگ آن‌که می‌تواند شامل شرایط هورمونی یا چاقی باشد. افرادی که نگران سلامت سینه‌های خود هستند قبل از تغییر شیوهای تغذیه ، حتماً به پزشک مراجعه نمایند. روش‌های برای کوچک کردن سینه که در زیر به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

رژیم غذایی
سینه‌ها عمدتاً از بافت چربی تشکیل‌شده‌اند، از دست دادن چربی بدن می‌تواند اندازه سینه شمارا کم کند ، افراد می‌توانند با سوزاندن کالری بیشتر و مصرف غذاهای سالم ( رژیم غذایی کم‌کالری ) به‌طور مستقیم به کاهش بافت سینه کمک کنند.

مصرف غذاهای کم‌کالری مانندِ میوه‌ها، سبزی‌ها ، ماهی‌های کم‌چرب مانند قزل‌آلا و گوشت بدون چربی مانند کباب مرغ می‌تواند به فرد کمک کند که چربی بدن خود را کاهش دهد.

افراد که شیرده یا باردار هستند قبل از تلاش برای از دست دادن وزن باید با پزشک یا ماما مشورت کنند.

 کاهش استروژن
استروژن نقش کلیدی در توسعه بافت پستان دارد، بنابراین با مقابله استروژن بیش‌ازحد می‌توان حجم سینه را کاهش داد، به‌ویژه در افرادی که اختلالات هورمونی دارند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که فرد می‌تواند سطح استروژن بدن خود را از طریق رژیم غذایی کاهش دهد. به‌عنوان‌مثال مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که مکمل‌های کتان به تنظیم میزان استروژن با کاهش تولید آن در تخمدان‌ها کمک می‌کند، دانه کتان همچنین از قلب محافظت می‌کند، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد و از التهاب جلوگیری می‌کند. بااین‌حال، شواهد کمی در مورد داروهای طبیعی برای کاهش استروژن در بدن وجود دارد . برای کاهش استروژن بدن بهتر است با پزشک مشورت کنید او ممکن است داروهای برای کاهش استروژن تجویز کند.

 تغییر سینه‌بند
سینه‌بندها نمی‌توانند موجب کوچک شدن حجم سینه‌ها شوند اما سینه‌بندهای کوچک می‌توانند توهم سینه‌های کوچک‌تر را ایجاد کنند، این سینه‌بندها شکل و اندازه سینه را کوچک‌تر نشان می‌دهند. پیدا کردن سینه‌بند مناسب می‌تواند به میزان قابل‌توجهی سطح راحتی یک فرد را بهبود بخشد، سینه‌بند مناسب می‌تواند برخی از دردهای مرتبط با سینه‌های بزرگ را کاهش دهد.

کوچک شدن سینه‌ها پس از بارداری
سینه‌های فرد در حین بارداری رشد می‌کنند که بتوانند کار شیردهی را به‌خوبی انجام دهند. افزایش حجم آن به‌ویژه در چند هفته اول پس از زایمان قابل‌توجه است تا فرایند شیردهی مادر تنظیم گردد. علاوه بر تولید شیر و تأثیرات هورمونی افراد ممکن است رژیم غذایی پرچربی داشته باشند که این چربی در بافت سینه‌ها انباشته می‌شود و موجب بزرگ شدن سینه‌ها می‌گردد.

افراد می‌توانند روش‌های فوق را برای کاهش حجم سینه‌ها در دوران بارداری و شیردهی را امتحان کنند اما حتماً قبل از آن با پزشک خود مشورت کنند.

سینه‌های بزرگ می‌توانند یک ناراحتی یا منبع درد قابل‌توجهی باشند، برخی از روش‌های طبیعی مانند ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند به فرد برای کوچک کردن سینه‌ها کمک کند، استفاده از سینه‌بندهای خاص نیز می‌تواند ظاهر سینه‌ها را کوچک نشان دهد.

هنگامی‌که درمان‌های طبیعی مؤثر نباشند فرد می‌تواند با پزشک خود در مورد جراحی کوچک کردن سینه صحبت کند در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۲ انجام گردیده ۹۵ درصد افرادی که جراحی سینه داشتند از نتایج آن راضی هستند.

صحبت در مورد اندازه سینه می‌تواند یک موضوع عاطفی، شخصی، عقاید اجتماعی و فرهنگی و نحوه برخورد افراد با سینه‌های خود باشد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *