ایا مالش باعث پارگی می شود

آيا خودارضايی مالشی باعث پارگی بكارت می شود؟!

سلام خانم دکتر ببخشید سوالم اینه که خودارضایی در حد مالش واژن باعث پارگي بكارت ميشه؟، آیا  مالش باعث پارگی بکارت میشه؟، ۲۰ ساله هستم و متاسفانه چندسالی هست گرفتار خودارضایی شدم. خیلی خیلی عذاب وجدان و احساس گناه دارم و نزدیک به یک ماهه ترک و توبه کردم اما می ترسم بکارتم را از دست داده باشم از معاینه هم می ترسم. خواهش می کنم کمکم کنید.

آیا مالش باعث پارگی می شود؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

تبریک میگم که تونستید ترک کنید خودارضايي مالشی باعث پارگي بكارت نمیشه به شرطی که شیئی وارد واژن نشده باشد.

مطلب پیشنهادی: چه موقع خودارضایی یک مشکل محسوب می شود؟ روش های ترک خودارضایی کدام است؟

عوارض خودارضایی در دختران

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد: « ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي در زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد: «در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

مطلب پیشنهادی: چگونه اعتیاد به خودارضایی را متوقف نماییم؟ آموزش روش های ترک خود ارضایی

خودارضایی مالشی

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه گفت: «خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود: «یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود: «از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع خبر : salamatnews

اشتراک‌گذاری
31 نظر
 1. چجوری میتونم اینجا انلاین سوال بپرسم و جواب بگیرم

 2. سلام من چند سالی است خود ارضایی میکنم ولی دارم سعی میکنم آن را ترک کنم بار آخری که انجام دادم چند لکه خون دیدیم آیا پرده بکارت من پاره شده است ؟؟؟؟

 3. ممنون از مطالبتون

 4. سلام من ۱ سالی هست ک خود ارضایی ترک کردم ولی بعد ترک افسرده شدم چشمام ضعیف شده یکیش ۷۵./ یکیشم ۲۵./واقعا نگرانم سوالم اینه باعث نابینا شدن میشه جوری هم خود ارضایی میکردم ب صورت مالش بود ولی فشار کمی زیاد بود آیا باعث پارکی شده سمت راست کناره واژنم بعد خود ارضایی بیشتر درد میگرفت همین طور چشم سمت راست منم ضعیف تره آیا باعث پارکی شده کمک کنید خواهش میکنم

 5. سلام من ۲۰ سالمه و متاسفانه دوسالی هست ک خودارضایی مالشی میکنم و این کار باعث عذاب من شده دوست ندارم این کارو انجام بدم ولی هی سمت این کار کشیده میشم و این خیلی ناراحتم میکنه سوالم اینه ابا خودارضایی مالشی باعث تغیر نوع واژن میشه یا اگ به دکتر بریم میفهمه که خودارضایی انجام دادیم؟ ممنون میشم جواب بدید ..

  1. سلام با توجه به عوارض جسمی و روحی این کار باید آن را ترک کنید تا دچار مشکل نشوید برای ترک آن می توانید از روانشناس نیز کمک بگیرید .

 6. سلام من چندر ساله خودارضایی میکنم هیچ میخوام ترک کنم ولی نمیشه.چند بارم خواستم که چک کنم ببینم پرده دارم یا نه ولی نشده.حالا هم خیلی میترسم پردم پاره باشه.میشه راهنمایی کنین

  1. سلام این کار عوارض جسمی و روحی زیادی دارد باید ترک کنید می توانید از روانشناس کمک بگیرید.

  2. سلام خسته نباشید ببخشید من متاسفانه از ۹ سالگی بدون اینکه بدونم این کار اسمش خودارضاعیه انجامش میدادم تا حالا ک ۲۱ سالمه جوری بود ک هفته‌ای یک یا دوبار با مالش سریع یا فشار اب روی کلیتوریس خودمو ارضا میکردم بعضی متنا رو خوندم ک نوشته بود باعث پارگی پرده میشه خیلی نگرانم و ناراحتم میخوام عقد کنم ولی نمیتونم دکتر برم هیچوقت چیزی توی واژنم فرو نبردم ولی میترسم از مالش سریع مشکلی واسم درست شده باشه میشه بگید الان مشکلی هست یا نه؟؟ خیلی ناراحتم با اینکه ترکش کردم???

 7. سلام ورزش کردن یا رقصیدن باعث پاره شدنه بکارت میشه؟؟؟؟

 8. سلام خدمت شما
  من تقریبا چهار پنج ساله که خودارضایی مالشی دارم؛آخرین باری که اینکارو کردم آخرین روزهای پریودیم بود،بعد از اون هم یه پا درد و کمر درد شدید گرفتم همراه با سوزش ممکنه به پرده آسیب رسیده باشه؟خیلی نگرانم؛لطفا جواب بدین

  1. سلام این کار عوارض جسمی و روحی زیادی دارد و قطعا اگر آن را ترک نکنید به مشکل برخواهید خورد بنابراین باید آن را ترک کنید در صورت ایجاد شدن خراشیدگی با تکرار نشدن و ترک آن به مرور برطرف می شود و اگر تکرار نشود جای نگرانی وجود ندارد.

 9. باسلام خواستم بپرسم که اگرخودارضایی مالشی باشدبه بکارت مااسیب میبیند

  1. سلام خود ارضایی عوارض جسمی و روحی زیادی دارد به همین علت هم از نظر پزشکی و هم از نظر شرعی منع شده است به علت ضررهایی که برای شما به دنبال خواهد داشت بنابراین باید ترک کنید و در شرایط آن قرار نگیرید و عوامل تحریک کننده آن را حذف کنید .

 10. سلام ببخشید ی سوالی داشتم ممکنه با فشار دادن پاها به هم پرده بکارت آسیب ببینه؟

 11. سلام ببخشید آیا با لگد خوردن که احساس درد را هم به همراه داشته امکان اینکه پرده آسیب ببینه وجود داره البته خونی مشاهده نشده خواهش میکنم جوابمو بدید خیلی نگرانم

  1. سلام خیر مشکلی به وجود نمی آید.

 12. من سه چهار سال بود ک خودارضایی میکردم ولی چن ماهه ترک کردم مث روزای دیگ خودارضایی کردمو بعد حین ادرار لکه قرمزی رو دیدم و سه روز بعد پریود شدم و همیشه خودارضاییم در حد مالش بوده و چیزی داخل نکردم ایا پرده من پاره شده ؟؟(:

 13. سلا خانم دکتر معذرت میخوام که این حرفارو میزنم.من دختر ۱۶ ساله ام که ۲ ساله مبتلا به خود ارضایی دم و میخوام ترک کنک ولی میترسم اسیبی بهم رسیده باشه از دکتر رفتنم هم می ترسم به دلایلی لطفا لطفا شمارو بخدا راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. سلام این کار عوارض جسمی و روحی زیادی برای شما به همراه خواهد داشت بنابراین باید ترک کنید اگر ترک کنید دچار مشکل نمی شوید .

 14. سلام.من ۲۳ سالمه.۴ سالی میشه که ماهی یه بار یا دوماه یه بار خودارضایی مالشی داشتم ولی چیزی داخل نکردم.فقط گاهی اوقات مالش خیلی شدید بوده و با کف دست خیلی فشار میدادم.البته ۴ ماهه که ترک کردم.ایا به پرده آسیب رسونده و اینکه اگر دیگه انجام ندم ترمیم میشه

  1. سلام بله اگر ترک شده باشد و دیگر تکرار نشود مشکل جدی به وجود نمی آید.

 15. سلام من ۱۶ سالمه بعضی وقتا خود ارضایی میکنم از نوع خشن ولی چیزی را داخل واژنم نمیکنم ایا این باعث میشه ک پرده ام اسیب ببینه

  1. سلام خود ارضایی عوارض جسمی و روحی زیادی دارد باید آن را ترک کنید تا دچار مشکل نشوید.

 16. سلام.با فشار دادن پاها به هم پرده آسیب میبینه؟

 17. سلام دختري ١٨ ساله هستم چند باري خودارضايي به صورت مالشي انجام دادم دفعه اخر حدود يك هفته پيش به اندازه چند قطره خون ازم رفت و درد نداشتم هنوز به دكتر مراجعه نكردم و ميترسم از مراجعه ايا امكان پارگي پرده هستش و اينكه ايا با پاره شدن پرده دوشيزگي از بين ميرود؟؟

 18. سلام من ۱۷ سالمه و امروز پریود بودم ک خود ارضایی کردم ب صورت مالش و خونم سریع لخته شد .خیلی استرس دارم خاهش میکنم راهنمایم کنید.پرده بکارتم پاره شده؟بدون اینکه ب دکتر مراجعه کنم راهی هست بفهمم؟

  1. سلام این کار عوارض جسمی و روحی زیادی دارد باید آن را ترک کنید تا دچار مشکل نشوید اگر ترک کنید مشکل جدی به وجود نمی آید.

 19. سلام من ۴بار رابطه جنسی از معقد داشتم یبارهم انگشت وارد م شد ک فرداش پریود شدم دوبارهم خودارضایی کردم یکی از رابطه امم توی دوران قاعدگیم بود ولی خونی نیومد خونریزیم ب کل قطع شد امکانش هست بکارتم اسیب دیده باشه خواهش میکنم جواب بدید

 20. خود ارضایی اگ فقط با پتو باشه و چیزی داخل واژن فرو نرفته باشه باعث پارگی بکارت میشه؟ من چن ماه ک خود ارضایی رو کنار گداشتم میشه کمکم کنید لطفا

 21. من تقریبا ۱ ساله ک خود ارضایی رو کنار گذاشتم قببا فقط با پتو این کارو میکردم بعدش احساس خیلی بدی داشتم الان ممکنه ک پردم اسیب دیده باشه تو رو خدا کمکم کنید نمیتونم برم دکتر برای سالم بودن بکارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *