آمپول ضدباروری برای مردان چگونه عمل می کند؟!

آمپول ضدباروری برای مردان چیست؟

این آمپول ها از جنس هورمون مردانه (تستوسترون) هستند و عمدتا در آمریکا ساخته شده اند و برخی از آنها در اندونزی و چین مورد بهره برداری قرار گرفته اند. این آمپول ها موجب عدم تولید اسپرم می شوند و باید هرهفته و تا ۲ ماه تزریق شوند. مدت اثر ضد باروری ۱سال است و پس از آن مجددا مرد به وضعیت طبیعی بر می گردد.

همچنین "پروپرانولول" نیز که نام دیگر داروی ایندرال است و برای درمان بیماری قلبی، فشار خون و برخی حالات عصبی بکار می رود. اخیرا معلوم شده است که این دارو به محض تماس با اسپرم موجب مرگ آن می شود و احتمالا در آینده از آن به عنوان داروی ضد بارداری استفاده خواهد شد.

دانشمندان انگلیسی طی یک دستاورد بزرگ موفق به تولید قرص پیشگیری از بارداری برای مردان شدند.

محققان به مدت چندین دهه تلاش کرده‌اند تا جایگزینی قابل اعتماد برای ابزار جلوگیری کنونی و وازکتومی پیدا کنند اما در این زمینه پیشرفت چندانی نداشتند.

در حال حاضر دانشمندان بریتانیایی با تولید قرصی که اسپرم را غیرفعال کرده و از حرکت آن جلوگیری می‌کند، موفق شدند تا در بدن مردان ناباروری موقت ایجاد کنند.

این قرص‌ها دارای ترکیباتی است که وارد اسپرم شده و حرکت دم اسپرم را متوقف می‌کند. بنابراین اسپرم نمی‌تواند شنا کند و شانسی برای بارور کردن تخمک ندارد.

این پیشرفت کلیدی می‌تواند به تولید قرص‌های سریع‌الاثر یا یک اسپری بینی منجر شود که مردان می‌توانند چند ساعت و یا شاید فقط چند دقیقه قبل از نزدیکی از آن استفاده کنند.

محققان بر این باورند که اثرات این دارو چند روز طول کشیده، بدین معنی که پس از گذشت چند روز مردان مجددا قدرت باروری خود را به دست می‌آورند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که داروی جدید آنها در آزمایشات آزمایشگاهی با موفقیت توانسته عملکرد اسپرم را متوقف کند.

آنها اسپرم‌های سالم را گرفته و این ترکیبات را به آن اضافه کردند و در عرض چند دقیقه مشاهده کردند که اسپرم دیگر نمی‌تواند حرکت کند.

به گفته کارشناسان، این دارو زندگی زوج‌های زیادی را تغییر داده و آنها را از نگرانی در مورد بچه‌های ناخواسته رها می‌کند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *