حتی در خرید و فروش خودرو صفر هم ممکن است سرتان کلاه برود

حتی در خرید و فروش خودرو صفر هم ممکن است سرتان کلاه برود

برخی از خریداران خودرو برای رهایی از دردسرهایی که در تعدادی از خودروهای دست‌دوم وجود دارد، تصمیم می‌گیرند مستقیم و بی‌واسطه خودروی موردنظر خود را از شرکت‌های سازنده و نمایندگی‌های آنان تحویل بگیرند. این دسته از مشتریان برای اینکه به دام خودروهایی با تصادف، رنگ‌شدگی و یا تعویض قطعه نیافتند تصمیم می‌گیرند مبلغ مابه‌التفاوت خودروی نو و کارکرده را بپردازند تا خیالشان برای همیشه راحت باشد. اما به یاد داشته باشید که درصورتی‌که در تحویل گرفتن خودروی نو از نمایندگی حواستان را جمع نکنید نیز ممکن است متضرر شوید. اگر اعتماد بیش‌ازحد به نمایندگی‌ها باور این مسئله را برای شما نیز سخت کرده است، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه ماجرای هایما S7  آقای هاشمی را بخوانید :

” مدت زمانی بود که خودروی قبلی من را خسته کرده بود. رفتن به تعمیرگاه به‌صورت مداوم، وقتم را می‌گرفت. بنابراین تصمیم گرفتم خودروی خود را عوض کنم. یکی از دوستان پیشنهادهای جذابی در مورد خرید خودروهای دست‌دوم به من می‌داد، اما به خاطر وقت زیادی که خودروی قبلی در تعمیرگاه از من تلف می‌کرد و همچنین سختی تشخیص اصالت خودروی کارکرده و یا تصادف در آن، مصمم شدم با پرداخت مبلغی بیشتر یک خودروی نو و صفرکیلومتر خریداری کنم. بعد از بررسی‌های فراوان یک دستگاه هایما s7 ثبت‌نام کردم و آن را از نمایندگی تحویل گرفتم .

از روزی که خودرو را تحویل گرفتم دوستم مرتب می‌گفت خیلی ضرر کردی، تفاوت این خودرو با نمونه کارکرده آن عدد قابل‌توجهی است. ولی خیال من از بابت بی‌عیب بودن آن به خاطر تحویل از نمایندگی راحت بود. چند روز بعد از تحویل خودرو برای نصب تجهیزات اضافه مانند کف‌پوش، روکش صندلی و پاور ویندو به مغازه همان دوستم مراجعه کردم. بعد از انتخاب مدل تجهیزات و رنگ آن‌ها دوستم به همراه شاگردش دست‌به‌کار شدند و من در مغازه دورادور خودروی صفرکیلومترم را نگاه می‌کردم و لذت می‌بردم. در همین حین دوستم من را صدا زد و گفت “علی چند روز نشده کار دست این ماشین داده‌ای!”  گفتم یعنی چی، گفت با چی تصادف کردی که در را تعویض کرده‌ای؟ من که هاج و واج شده بودم گفتم چی میگی ماشین این چند روز تو پارکینگ منزل بوده.

خلاصه از دوستم اصرار و از من انکار که درب شاگرد اگر رنگ شده که خوب رنگ شده و اگر نه، قطعاً تعویض شده! پذیرفتن چنین ضرری من را مصمم‌تر می‌کرد که حرف او را رد کنم. بالاخره تصمیم گرفتیم با یک کارشناس تماس بگیریم تا او هم نظرش را بگوید. دوستم یک شرکت معروف و مطمئن را معرفی کرد و گفت حرفشان ردخور ندارد. کارشناسان حرفه‌ای این شرکت خیالت را راحت می‌کنند . متأسفانه در مراجعه کارشناس و بررسی ضخامت رنگ درب سمت شاگرد، تفاوت فاحشی بین ضخامت رنگ این در با بقیه قطعات ماشین وجود داشت. علاوه بر این هر چهار پیچ درب شاگرد نیز جای آچار خوردگی داشتند که با قلم‌مو لکه‌گیری شده بود. ”

اگر باورتان نمی‌شود می‌توانید با کلیک روی این لینک از اینستاگرام همراه مکانیک ویدئو کارشناسی خودرو آقای هاشمی را ببینید.

کارشناسی خودرو آقای هاشمی

راه حل خرید و فروش خودرو مطمئن چیست؟

متأسفانه در بعضی از نمایندگی‌ها و موقع تحویل خودروی صفرکیلومتر نیز از اعتماد مردم سو استفاده می‌شود. مواردی مثل مورد بالا ممکن است برای شما نیز اتفاق بیافتد و یا مشکلات فنی، مشکلات مربوط به آپشن های خودرو و یا تجهیزات همراه خودرووجود داشته باشد. پیگیری این مسائل پس از امضا رسید تحویل خودرو توسط مالک بسیار سخت و یا گاهی غیرممکن خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود با توجه به بالا بودن قیمت خودروها و ایجاد ضرر و زیان زیاد در این موارد، خودروی خود را همراه با انجام کارشناسی تحویل بگیرید تا از ضرر و زیان‌های چندمیلیونی جلوگیری نمایید. به یاد داشته باشید که هزینه کارشناسی در مقابل ضرر و زیان‌های احتمالی ناشی از تحویل خودروی معیوب بسیار ناچیز خواهد بود.

در این راستا می‌توانید با مراجعه به وبسایت همراه مکانیک به آدرس hamrah-mechanic.com، درخواست کارشناسی خود را به ثبت برسانید. با انجام این کار و در دست داشتن برگه کارشناسی سربرگ دار همراه مکانیک به همراه مهر و امضا درصورتی‌که حتی کارشناس دچار خطا شده باشد می‌توانید خسارت خود را از شرکت همراه مکانیک دریافت نمایید.

همراه مکانیک اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خرید و فروش خودروهای کارشناسی شده است. این شرکت سعی کرده تا در راستای رسالت‌های سازمانی خویش خرید و فروش انواع خودرو صفرکیلومتر و دست‌دوم را برای خریداران و فروشندگان تسهیل نموده و تضمین در شرایط معامله را برای آنان فراهم نماید. از جمله خدمات مختلف همراه مکانیک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کارشناسی خودرو در محل
  • قیمت‌گذاری خودرو
  • فروش سفارشی در حداقل زمان ممکن
  • خرید سفارشی همراه با مشاوره
  • نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده
  • مجله همراه مکانیک

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *