مصرف ویتامین دی مانع آفتاب سوختگی شدید می شود!/ ماست برای آفتاب سوختگی

محققان در یک بررسی جدید اثر محافظت کننده ویتامین دی بر پوست در برابر آفتاب سوختگی را نشان داده اند. آنها ۲۰ فرد را در مقابل لامپ های مولد اشعه ماوراء بنفش قرار داده و بعد از یکساعت به آنها دوزهای متفاوتی از ویتامین دی دادند و پوست آنها را بعد از یک و دو و سه و هفت روز بررسی کردند.

بررسی آنها نشان داد که دوزهای بالای ویتامین دی در حد یکصد تا دویست هزار واحد میتواند بطرز محسوسی مانع بروز قرمزی و تورم بعد از قرار گرفتن در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش شود. محققین همچنین میگویند مصرف ویتامین دی در هنگام تابش شدید آفتاب موجب افزایش سطح آنزیمی به نام آرژیناز یک میشود که توان ترمیم پوست را افزایش میدهد.

نتایج تحقیق ذکر شده در مجله Journal of Investigative Dermatology منتشر شده است.

ماست برای آفتاب سوختگی

ماست می تواند لکه های نازیبا روی پوست را کاهش دهد،‌ پس از آفتاب سوختگی باعث بهبودی پوست گردد و با ترک خوردگی مقابله می کند.

برای برطرف کردن لکه ها لازم است تا چند قطره آب لیمو را در ماست بریزید و به آرامی چند دقیقه ای روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید. این کار را ۲ بار در هفته تکرار کنید.

در صورت بروز آفتاب سوختگی مقداری ماست را روی پوست حساس آسیب دیده بمالید و تاثیر خنک کننده آن را خیلی زود احساس کنید.

اگر پوست شما مستعد ترک خوردن است می توانید کمی تفاله قهوه را در ماست مخلوط کنید و روی قسمت های مورد نظر ماساژ دهید. این کار را به طور منظم تکرار کنید.

جالب است بدانید که ماست سرشار از ویتامین ها و پروتئین هاست که تاثیر مضاعفی روی سوختگی دارد. ماست به طور طبیعی رطوبت پوست آسیب دیده را تامین می کند و باکتری ها را از بین می برد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *