عقب انداختن پریود فقط با یک قرص ال دی ممکنه؟!

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

سلام من ۱روز قرص ال دی مصرف کردم که پریودیمو عقب بندازم ولی حالت تهوع شدید دارم الان میخوام دیگه نخورم با توجه به اینکه زمان پریودیم ۵روز دیگه هست ممکنه زودتر پریود بشم خواهشا جواب بدید چون هیچ اطلاعاتی ندارم ممنون

پاسخ مشاور نی نی نما:

سلام خیر احتمال اینکه زودتر پریود شوید بسیار ضعیف است.

استفاده از قرص جلوگیری برای تاخیر انداختن پریود 
حتما می دانید که استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری منهای اینکه اجازه حامله شدن ناخواسته را به شما نمی دهند می توانند برای به تاخیر انداختن خونریزی پریود هم مورد استفاده باشند. قرص های جلوگیری متفاوتی این روزها در بازار وجود دارد که بعضی از آنها حاوی ۲۴ قرص فعال و ۴ دارونما و بعضی ها حاوی ۲۸ قرص فعال هستند. برای به تاخیر انداختن دوره یا سیکل قاعدگی باید بلافاصله بعد از تمان شدن قرص های فعال از ۴ تا ۷ عدد دارونمایی که برای دوره پریود در نظر گرفته شده بگذرید و بللافاصله شروع به استفاده از بسته جدید کنید تا پریود نشوید. هر چند که معمولا توصیه می شود که یک خانم اجازه ندهد که پریودش بیش از دو ماه به تاخیر بیفتد. 

لکه بینی موقع مصرف قرص 
اگر به تازگی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری را شروع کردید و در خارج از هفت روز پریودتان لکه بینی یا حتی خونریزی دارید خیلی نگران نشوید. این خونریزی در چند ماه اول مصرف قرص طبیعی است و اگر مصرف دارو را قطع نکنید به مرور لکه بینی ها هم از بین می رود. 

قطع قرص و پریود نشدن! 
بعضی از خانم ها هستند که با وجود قطع مصرف قرص پیشگیری از بارداری باز هم پریود نمی شوند. در این حالت می گوییم که دچار آمنوره پس از مصرف قرص پیشگیری از بارداری شده اند. این مساله به دلیل هورمونی است که در این قرص ها وجود دارد و تخمک گذاری را مهار می کند تا از حاملگی جلوگیری شود. پس طبیعی است که ممکن است چند هفته طول بکشد که بعد از مصرف قرص وضعیت سیکل قاعدگی مجددا تنظیم شود. این مدت در اغلب موارد چیزی حدود سه ماه است. البته اگر بیش از این زمان طول بکشد مراجعه به متخصص زنان و بررسی های اولیه برای شما لازم است. 

قرص می خورم می توانم تست بتا بدهم؟ 
تصور کنید که در حال مصرف قرص پیشگیری از بارداری هستید اما یک دفعه شک می کنید که نکند علی رغم مصرف قرص در اخرین نزدیکی تان باردار شده باشد. خب، حالا تکلیف چیست؟ می توانید" تست بتا " بدهید یا خوردن قرص روی نتجیه تست تاثیر می گذارد؟ پاسخ منفی است. خوردن قرص پیشگیری از بارداری تاثیر خاصی روی تست بارداری ندارد و خانمی که ماه هاست از این قرص ها استفاده میکند باز هم می تواند به جواب تست بارداری اش اطمینان داشته باشد. چون تست بتا هورمون بتا اچ سی جی را در ادرار اندازه گیری می کند که در شرایط بارداری بالا می رود.

بارداری با وجود مصرف قرص ممکن است؟ 
اولا این نکته را بدانید که هیچ کدام از روش های ضد بارداری صد در صد نیستند و باید درصدی را به عنوان ریسک برای هر روش بپذیرید. در ضمن فراموش کردن قرص، خوردن قرص به صورت نامنظم و… می تواند ریسک بارداری را بالا ببرد اما اگر در حال مصرف قرص بودید و به هر دلیل باردار شدید نگرانی از بابت تاثیر آن روی جنین نداشته باشید و صرفا مصرف تان را قطع کنید. 

استفاده از قرص برای پیشگیری اورژانس از بارداری 
برای پیشگیری اورژانس از بارداری با استفاده از ال دی باید چهار عدد از این قرص (یا دو عدد قرص اچ دی) را بعد از نزدیکی تا ۷۲ ساعت مصرف کرده و ۱۲ ساعت بعد این کار را تکرار کنید که البته هر چه قدر مصرف قرص زودتر باشد احتمال باردار نشدن هم بالاتر می رود. 

برای قطع قرص ضد بارداری چه کنم؟ 
شما هر زمان و در هر جایی از سیکل که بخواهید می توانید مصرف دارو را قطع کنید اما ممکن است تا مدتی سیکل تان به هر ریخته شده و یا لکه بینی داشته باشید. 

قرص های پیشگیری از بارداری و افزایش وزن 
نگران نباشید این اثر فقط در مورد قرص های نسل قدیم مطرح بود و در مورد قرص های جدید نگران این اثر نیستیم. البته خوردن قرص جلوگیری از بارداری می تواند تا حدی باعث احتباس آب و مایعات در بدن شود. 

قرص ال دی از ۳۵ سالگی به بعد 
اگر به هر دلیل دیر ازدواج کرده اید و حالا که بیش از ۳۵ سال سن دارید تازه مصرف ال دی را شروع کردید و از عوارض جانبی آن نگران هستید باید بدانید که محدودیت مصرف ال دی در سنین بعد از ۳۵ سال بیش از همه برای خانم هایی مطرح است که در خودشان یا خانواده شان سابقه بیماری قلبی و عروقی وجود داشته یا سیگاری هستند. 

اگر خوردن یک دز دارو را فراموش کردیم چه کنیم؟ 
اگر مصرف یک دز داروی ضد بارداری را فراموش کردید، به محض اینکه به خاطر آوردید، دارو را مصرف کنید. اگر روز بعد این موضوع را به خاطر آوردید، دو عدد قرص را با هم بخورید. اگر زمانی را که باید دو عدد قرص بخورید فراموش کردید، هر وقت یادتان افتاد دو عدد قرص خورده و فردایش هم دو عدد قرص بخورید. اگر خوردن بیش از دو عدد قرص ضد بارداری را فراموش کردید در خصوص ادامه دوره باید با پزشک تان مشورت کنید.

منبع خبر : noarous

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *