شیردهی درد بعد از سزارین را کاهش می دهد!/ درد واژن بعد از سزارین

یک مطالعه جدید نشان داده که تغذیه با شیر مادر برای مدت طولانی تر میتواند دردهای مزمن بعد از یک جراحی سزارین را کمتر کند.

محققان اسپانیایی با بررسی ۱۸۵ زن که برای تولد نوزادشان سزارین شده بودند نشان دادند که در یک چهارم از آنها که برای تغدیه نوزاد برای مدتی بیش از دو ماه از شیر خودشان استفاده کرده بودند درد محل جراحی کمتری را تحمل کردند.

یافته دیگر این تحقیق آن بود که در آنهایی که تحصیلات دانشگاهی داشتند احساس درد بعد از سزارین کمتر بود.

در بسیاری از کشورهای صنعتی حدود یک چهارم از زایمان ها با استفاده از سزارین انجام میشود و حدود ۲۰ درصد از این افراد دچار دردهای مزمن محل جراحی میشوند که بیش از سه ماه طول میکشد.

اینک محققین در بررسی خود دلیل دیگری را برای تشویق مادران به استفاده از شیر خود برای تغذیه نوزادشان به آنها ارائه داده اند.

درد در عمق شکم بعد از سزارین
شاید در بافت های عمیق زیر پوست خود احساس درد کنید. سزارین تنها یک برش از سطح شکم نیست. پزشک برای دستیابی به رحم باید چندین لایه از بافت را برش دهد، سپس هر لایه باید ترمیم شود. هر یک از برش های ترمیم شده می تواند ایجاد درد کند که به همین دلیل ممکن است در عمق شکم خود بعد از سزارین احساس درد داشته باشید. معمولا یک تا دو هفته طول می کشد درد از بین برود. ممکن است احساس کنید که در یک سمت، درد بیشتری نسبت به سمت دیگر دارید. احتمالا به این دلیل است که در یک سمت بخیه ها کمی محکم تر دوخته شده اند. به هر دلیلی که باشد دردهای متغیر بسیار شایعی است و جایی برای نگرانی نیست.

درد ناشی از گاز
بدترین درد بعد از زایمان سزارین، درد ناشی از گاز است. بعد از زایمان سزارین مقدار زیادی گاز در روده ها جمع می شود که بخشی از آن به خاطر دستکاری شدن روده ها در طول جراحی و بخشی نیز در نتیجه داروهای بی حسی ای که در طول جراحی استفاده شده و مسکن های بعد از آن می باشد. دردهای ناشی از نفخ در روز دوم یا سوم بعد از زایمان شروع می شود و هنگامی که گاز را دفع می کنید بهبود می یابد. تا جایی که می توانید بلند شده و راه بروید، زیرا با این کار حرکت مجرای معده – روده ای مجدد شروع می شود.

درد واژن بعد از سزارین
در صورتی که بعد از چند ساعت تحمل مرحله درد، سزارین شده باشید ممکن است به خاطر فشار وارد کردن و معاینات داخلی متعدد علاوه بر چیزهای دیگر، درد پرینه ای نیز داشته باشید. این درد به زودی بعد از زایمان از بین می رود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *