شربت زینک پلاس برای کودک یک ساله؛ چقدر بدم؟!

با توجه به نظر پزشک می توانید به کودک یک ساله تان روزانه یک بار به اندازه ۵ سی سی یا یک قاشق مربا خوری شربت زینک پلاس بدهید…

ایا برای تقویت رشد و وزن گیری کودک یک ساله می تونم بهش شربت زینک پلاس بدم دوزش یا اندازش چقدر باید باشه؟ بچم خیلی لاغره..

پاسخ مشاور:

با توجه به نظر پزشک می توانید به کودک یک ساله تان روزانه یک بار به اندازه ۵ سی سی یا یک قاشق مربا خوری شربت زینک پلاس بدهید.

موارد مصرف شربت زینک پلاس:

– کمک به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن

– پیشگیری از سوء تغذیه در دوران کودکی

– تقویت رشد ذهنی، جسمی در سنین رشد

– تقویت سیستم ایمنی بدن

– کمک به بهبود اسهال در نوزادان

دوز مصرف  شربت زینک پلاس:

کودکان ۱ تا ۷ سال: روزانه ۱ قاشق مرباخوری (۵ سی سی)
کودکان ۷ تا ۱۳ سال: ۱ قاشق مرباخوری (۵ سی سی) ۲ بار در روز
افراد ۱۳ سال به بالا: ۱ قاشق مرباخوری (۵ سی سی) ۳ بار در روز 

روی یا زینک یکی از عناصر معدنی کمیاب می باشد که پس از آهن بیشترین میزان را در بدن انسان به خود اختصاص داده است. بدن انسان در مقادیر ناچیز به روی نیاز دارد ولی همین مقدار کم برای سلامت عمومی و رشد بدن بسیار حیاتی است، بطوریکه این نیاز حتی از پیش از تولد آغاز می گردد.
حدود ۱۰ درصد از میزان روی موجود در بدن در سلول ها ذخیره شده و بقیه آن نیز در پلاسما و مایعات خارج سلولی وجود دارد.

– جهت حفظ سلامت پوست، مو و ناخن:
روی بطور فعال در فرایند ترمیم پوست شرکت کرده و نیز در درمان التهابات و اختلالات پوستی بویژه در دوران نوجوانانی و بلوغ، نقش مهمی ایفا می کند. همچنین روی در ترمیم سریع زخم ها نیز موثر است.
کمبود و یا کاهش میزان روی در بدن یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده زخم های پوستی به شمار می رود. همچنین روی در درمان آکنه و اگزما که از شایع ترین اختلالات پوستی است، بسیار موثر میباشد. بیمارانی که این اختلالات را داشتند بعد از مصرف مکمل های روی، تا حدود زیادی بهبودی حاصل کرده اند.

– در بهبود سریع زخم ها:
نقش روی در بهبود سریع زخم ها، بویژه به هنگام جراحت های ناشی از سوختگی و یا زخم هایی که در اثر عمل جراحی در بدن ایجاد می گردند، بسیار اهمیت پیدا می کند.

– در سلامت دستگاه تولید مثلی:
روی از جنبه های فراوانی شامل افزایش قدرت جنسی در مردان، بارداری های موفق در زنان و سنتز هورمون های جنسی در سلامت دستگاه تولید مثلی تاثیر می گذارد. در بلوغ و تکامل اسپرم در مردان و نیز تکامل طبیعی نوزاد نیز تاثیر دارد. مصرف روی در بسیاری از موارد بزرگ شدگی غده پروستات نیز موثر بوده است. تحقیقات اخیر دانشمندان در این زمینه نشان می دهد که روی تا حدود زیادی در جلوگیری از ناباروری بویژه در مردان نقش دارد. کمبود روی در مردان می تواند منجر به کاهش عملکرد ترشحی بیضه ها، کاهش قدرت و میل جنسی و نیز بزرگ شدگی غده پروستات گردد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *