رازهای موفقیت انسان های بزرگ!/ ۲۷ توصیه شگفت انگیز برای رسیدن به اهداف!

۱- شما باید هرکار را پیش از آنکه در وجودتان احساس خوبی پدید آورد درست انجام دهید. تنها زمانی شکست می‌خورید که از تلاش دست بردارید و از سر و کله زدن با مسائل و مشکلات بترسید.

۲- راز موفقیت آن است که به جای اینکه به رنج و خوشی مجال سوء استفاده بدهید، چگونگی بهره برداری از آن ها را بیاموزید. اگر این کار را انجام دهید، کنترل زندگیتان را به دست می گیرید، اگر نه، زندگی شمارا کنترل خواهد کرد.

۳- اگر خواهان موفقیت هستید، فردی را پیدا کنید که به خواسته های شما دست یافته است. اگر همان کارها را الگو برداری کنید، به طور قطع به همان نتایج دست خواهید یافت.

۴- طوری زندگی کنید که خروار خروار لذت ببرید و مثقال مثقال دچار رنج و عذاب شوید و به خاطر این شیوه زندگی اطرافیانتان نیز لذت بیشتر و رنج کمتری را متحمل شوند.

۵- هیچ کس تنبل نیست، بلکه اهداف ضعیفی دارد. چنین اهدافی نمی‌تواند شوق و انگیزه را در آنان ایجاد کند.

۶- بسیاری از مردم از این واقعیت بی خبرند که اگر تمام انرژی و تمرکزمان را روی پیشرفت در یکی از جنبه‌های زندگیمان بگذاریم، چه توانایی عظیمی در اختیارمان قرار می‌گیرد.

۷- بسیارند افرادی که می دانند در زندگی چه باید بکنند. اما محدودند کسانی که آستین هایشان را بالا می زنند و آنچه را که می‌دانند، در میدان کارزار زندگی به مرحله اجرا می گذارند، دانستن کافی نیست! باید کمر همت ببندید و وارد میدان عمل شوید.

۸- هرچه انرژی شما در سطح بالاتری باشد، توانایی بدنتان بیشتر شده، احساس بهتری به دست آورده و برای دستیابی به نتایج چشمگیر به استعدادتان بیشتر دسترسی پیدا می‌کنید.

۹- تغییر، تنها در صورت پیوستگی و تداوم ارزشمند است.

۱۰- افراد موفق پرسش‌های بهتری مطرح می‌کنند و در نتیجه پاسخ های بهتری می گیرند.

۱۱- تغییر زمانی اتفاق می افتد که رنج درجا زدن از درد تغییر بیشتر باشد.

۱۲- تصمیم شما تنها در صورتی واقعی است که کار تازه ای بکنید. اگر کاری صورت نگیرد در واقع تصمیم نگرفته اید.

۱۳- شما با دو گزینه عمده در زندگیتان روبه‌رو هستید: پذیرفتن شرایط کنونی، همانگونه که هست یا پذیرفتن مسئولیت برای تغییر آنها.

۱۴- بازندگان در گذشته زندگی می کنند. افراد موفق ضمن آموختن از تجربیات گذشته، از کار کردن در زمان حال و آفرینش آینده درخشان لذت می برند.

۱۵- احساس تاسف درباره خود و شرایط کنونی خویش نه تنها اتلاف انرژی که بدترین عادت ممکن است.

۱۶- شادی و خوشبختی نتیجه نگرش ذهنی است و نه اوضاع و شرایط بیرونی.

۱۷- سریعترین و مطمئن‌ترین راه برای غلبه بر ترس آن است که به کارهایی دستبزنید که از آن می ترسید و آ‌ن‌ها را مدام تکرار کنید.

۱۸- اگر واقعا خواهان بهبود اوضاع و شرایط زندگیم هستم، تنها می‌توانم بر روی چیزی که به طور کامل تحت کنترل من است کار کنم، یعنی روی خودم!

۱۹- انگیزه آتشی است مه از وجودتان زبانه می کشد. اگر فرد دیگری بخواهد این آتش را در قلبتان برافروزد، این احتمال وجود دارد که پس از مدتی کوتاه خاموش شود.

۲۰- شخصیت ما اساسا متشکل از عادت‌های ماست. درواقع این الگوهای پیوسته و اغلب ناخودآگاه و مداوم و روزانه هستند که شخصیت مارا نمایان می‌کنند.

حتما بخوانید : غذا، خواب و ورزش : چرا حتما به هر سه این ها برای موفقیت نیاز دارید؟
۲۱- افراد مؤثر هرگز مسایل را مرکز توجه قرار نمی دهند، بلکه ذهن را به فرصت ها و راه حل ها معطوف می‌دارند و به مسایل گرسنگی می‌دهند.

۲۲- مردمان موفق پیوسته به دنبال فرصتی هستند تا باری از روی دوش دیگران بردارند، مردمان ناموفق با احساس نا امنی و ترس از اینکه به اندازه کافی در بساط ندارند همواره می پرسند: “در این کار چه چیزی گیر من می‌آید؟”

۲۳- خوشبخت‌ترین انسان ها در این دنیا کسانی هستند که نسبت به خود احساسی دلپذیر و بی نظیر دارند. اسن احساس نتیجه ی پذیرفتن مسئولیت کامل تمام جنبه های زندگیشان است.

۲۴- اگر اهدافی برای خود تعیین نکنید، محکوم هستید به اهداف فرد دیگری جامه ی عمل بپوشانید.

۲۵- اگر متعهد شوید روزی ۳۰ دقیقه مطالعه کنید، هر سال درآمدتان دوبرابر خواهد شد.

۲۶- کلید موفقیت در دست کسی است که به جای توجه به چیز‌هایی که از آن می هراسد، ذهنش را به آمال و آرزوهایش معطوف کند.

۲۷- سماجت و ایستادگی شما نسبت به دیگران ارزشمندترین سرمایه ی زندگی شماست.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *